--

Domácí zakončili „anglický týden“ skokem na 1. místo

10. M. Pecuch , 35. F. Labuda , 71. M. Hartmann - 76. D. Bezděk (p.)
0

Ano, je to přesně tak. Velmi rychle se Benešovští vzpamatovali z „debaklu“ v Havířově a dvě vítězství v těžkém „anglickém týdnu“ je posunuly minimálně do neděle na 1. místo divizní tabulky. Divizní nováček z Ústí s vizitkou druhého nejproduktivnějšího celku dostal dnes lekci z produktivity.

Od první minuty dokazovali hosté svou hrou, že jejich dosavadní působení v divizi není vůbec náhodné. Už ve 2. minutě se zaskvěl parádním zákrokem domácí gólman Hampel po tutovce Černotského.

Hampel udržel čisté konto i v 6. minutě, když si poradil s jedovkou Oravy.

Domácí odpověděli nádhernou akcí v 8. minutě, Haas zakončil svůj brejk ukázkovým centrem, ale Pecuchův volej vyrazil brankář Urbášek na rohový kop.

10. minuta: akce stejné dvojice domácích hráčů, jako přes kopírák, znamenala po střele Pecucha vedení – 1:0.

Hosty tento stav nijak nedeprimoval. Ve 23. minutě střela Maléře jen o fous minula pravou šibenici domácí branky.

Ve 27. minutě připravil Hampel o gólovou radost Marka.

Ve 29. minutě rozehrál bleskový brejk domácí Hartmann, do gólovky poslal kanonýra Labudu, ale jeho hlavička se mezi tyče nevešla.

35. minuta: to už se domácí kanonýr Labuda gólově prosadil a chladnokrevně po akci Pecucha zvýšil vedení na – 2:0.

Ve 38. minutě udržel čisté konto domácích fantastickým zákrokem Hampel po přímém kopu Oravy.

Parádní fotbal pokračoval i po přestávce. Střelecká muška zradila ve 49. minutě domácího Gebauera a 55. minutě střelce hostů Oravu.

Hosté přežili v 60. minutě i akci domácích Moravec – Labuda – Rubý, který ani opakovanou střelou Urbáška nepřekonal.

V 63. minutě pálil z bezprostřední blízkosti hostující Zagol, ale trefil jenom boční síť. Hrdinou domácích se stal gólman Hampel, který fantastickým zákrokem v 70. minutě připravil o gólovou radost Oravu.

Nedáš – dostaneš.

71. minuta: hostující obranou se proháčkoval Pecuch, nevídanou přihrávkou našel nabíhajícího Hartmanna a na ukazateli svítil stav – 3:0.

Hosté se dočkali alespoň čestného gólu v 76. minutě.

Zákrok domácího obránce posoudil rozhodčí odpískaným pokutovým kopem a Bezděk tuto příležitost neodmítnul – 3:1.

Tento stav se už do konce zápasu nezměnil, z gólu se neradoval ani hostující Holoubek v 84. minutě, ani domácí Košárek v 86. minutě.

Benešovští se tak právem radovali z plného bodového zisku a minimálně do neděle se posunuli na 1. místo divizní tabulky.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký, trenér: Naše mužstvo dnes dokázalo proti nejlepšímu podzimnímu soupeři svou nespornou kvalitu. Hráči dokonale proměnili své příležitosti v góly a obrana v čele s gólmanem si poradila se všemi ataky soupeře. Právem se radujeme z vítězství a z toho, jak jsme zvládli tento mimořádně náročný, fotbalový týden.

TJ Sokol Ústí
Radim Žingor, trenér: K dnešnímu zápasu řeknu to nejpodstatnější – my jsme hráli, ale domácí dávali góly.

D. Hampel [-] - F. Labuda [-] (86. B. Moc [-] ) , M. Hartmann [-] (78. J. Košárek [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (66. J. Oberherr [-] ) , J. Romaněnko [-] , D. Rychnovský [-] , M. Pecuch [-] , L. Foitzik [-] , O. Haas [-] , T. Gebauer [-]

D. Urbášek [-] - V. Smolka [-] , L. Maléř [-] , M. Zagol [-] , T. Orava [-] , A. Michálek [-] , J. Pančochář [-] (73. R. Vladik [-] ) , P. Černotský [-] (73. R. Žingor [-] ) , J. Marek [-] (57. P. Holoubek [-] ) , D. Bezděk [-] , M. Král [-]

ŽK: 9. O. Haas , 11. T. Gebauer , 75. D. Rychnovský - 69. T. Orava , 72. P. Černotský .
Počet diváků: 94. Rozhodčí: Cieslar Ondřej - MACRINEANU Jiří, KOTALA Filip.