--

--

Boj o čelo tabulky zvládl Havířov

0

Indiáni hráli od počátku s velkou chutí a pohledným akcím nescházela ani střelba, takže si diváci mohli zápas užívat.

Domácí měli očividně více ze hry, ale gólu jse v první půli nedočkali.

Hosté se také snažili využít každou příležitost k útočení, čímž velkou měrou přispěli ke kvalitnímu fotbalu.

Ve druhé části už hosté hru vyrovnali a hrozili stále častěji.

Havířovští indiáni přesto měli stále navrch a v 58. minutě se dočkali zaslouženého vedení.

Boris Förster se uvolnil v pokutovém územní a po jeho ideální přihrávce už měl Lukáš Skoupý lehkou práci s otevřením skóre – 1:0.

Po třech minutách se podobná akce povedla i olomouckým a brzy bylo tedy srovnáno na 1:1.

O pár minut později nastoupil do hry Miroslav Matušovič a jeho první dotek s míčem skončil rozhodující brankou.

Matušovič zahrál roh přímo na branku a brankář Kalina si ho nešťastně srazil sám do branky. 2:1.

Do konce zápasu se skóre nezměnilo, ale to neznamená, že by se diváci nudili.

Naopak do poslední minuty sledovali šance na obou stranách.

Více a větší jich měli díky chybám v rozehrávce hosté, ale srovnat už nedokázali.

MFK Havířov
Miroslav Matušovič, hrající trenér: Dnes se hrál dobrý fotbal. Nám se hra dařila a myslím si, že výhra byla zcela zasloužená. Soupeř si v závěru vypracoval díky našim chybám pár šancí. Toho se musíme příště vyvarovat a hned jsme si to vyříkali. Každopádně jsme byli, myslím, celkově lepší a výhru si zasloužili.