Bzenec si poradil se Šumperkem

13

V pohodovém zápase o výhře domácích rozhodl úvod utkání.

Domácí po poločase vedli

Co v prvních deseti minutách ztratili, to už později nedohnali. Fotbalisté Šumperku nenavázali na domácí výhru proti Havlíčkovu Brodu. V předposledním duelu divize D podlehli Bzenci 1:2, trefa Filipa Rozsívala žluto-modrým nestačila.

Domácím skvěle vyšel vstup do zápasu. Hned v 6. minutě skóre nečekaně rychle otevřel Adam Paták – 1:0. Uběhlo jen pár okamžiků a domácí vedli 2:0, brankáře Ladislava Maxe překonal David Šmahaj – 2:0. Poté se hosté zvedli. Drželi míč, ale chybělo jim brankové vyjádření. V největší šanci byl Šinogl, ale sám před brankářem branku nevstřelil.

Hosté pouze snížili

Hostům svitla naděje chvíli po rozjezdu druhé půle. Pravidelně aktivní a ofenzivně laděný Filip Rozsíval po hrubce domácího brankáře Maňáka snížil na rozdíl jediné trefy – 2:1. To zbývalo do konce hrací doby stále dost času i pro případné vyrovnání. V závěru hosté hrozili nebezpečnými centrovanými míči, ale vyrovnávací branku nezaznamenali. Z brejků se neprosadili ani domácí, a tak se na výsledku 2:1 nic nezměnilo.

Bzenec zakončí sezonu v Břeclavi. Šumperk jede do Rosic.

FK Šumperk
Bohdan Hecl (trenér): Bzenec slavil 90 let výročí kopané, tak jsem nabádal hráče, aby neslavili s nimi a nic jim neusnadnili. Bohužel jsme prvních deset minut spali a opravdu se soupeřem oslavovali, tam se celý zápas lámal. Pak jsme se naštěstí v hlavách probudili, kluci nechtěli být za žádná ořezávátka. Bzenec vyhrál zaslouženě. Nestačí hrát 80 minut, je třeba makat celý zápas.