36. J. Urbánek , 40. J. Caha , 65. M. Pecina , 78. J. Urbánek (p.) - 27. M. Blahoudek
7

Polenští po dvou venkovních debaklech zvládli domácí utkání s Tasovicemi.

Domácí po půli vedli

Poenský Slavoj potřeboval ukončit čtyř zápasovou sérii bez výhry. Tasovice v týdnu otočily duel s Havlíčkovým Brodem a na Vysočinu jeli v dobrém rozpoložení.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a hrálo se především ve středu hřiště a bez šancí. K první střele se odhodlal Šerý, ale jeho lob v síti neskončil. Jako první se z branky radovali hosté, když se po přiťiknutí od Paula dostal ke střele Marcel Blahoudek - 0:1. Domácí však ještě do přestávky skóre otočili. V 36. minutě Klíma našel Urbánka, ten si poradil s hostujícím obráncem a překonal Konvalinu - 1:1. Poté podnikli domácí rychlou akci po pravé straně hřiště a Bajerovu nabídku Caha přetavil v branku - 2:1.

Domácí navyšovali vedení

V úvodu druhého poločasu mohli hosté srovnat. Jaroslav Fukal však mířil pouze do břevna Rychteckého brány a nevedlo se ani Paulovi. V 65. minutě se k rohovému kopu postavil agilní Urbánek a jeho přesný centr poslal hlavou za Konvalinova záda Filip Vedral - 3:1. V 78. minutě Konvalina fauloval Šerého, k penaltě se postavil Jan Urbánek a bezpečně ji proměnil - 4:1. V závěru zápasu ještě mohli přidat pojistku domácí, ale své šance spálil jak Bajer, tak i Vedral.

Polná v příštím kole jede do Staré Říše. Tasovice hostí Břeclav.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla naše aktivita i to, že jsme se soupeři vyrovnali v důrazu a nasazení. Jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili lépe než v předešlých utkáních. Udělali jsme důležitý krok k záchraně.

S. Rychtecký [-] - J. Holub [-] , J. Bajer [-] (87. D. Voráč [-] ) , M. Šerý [-] , J. Caha [-] (80. J. Kubec [-] ) , F. Vedral [-] , M. Pecina [-] (83. T. Válek [-] ) , J. Urbánek [-] , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , J. Klíma [-]

TJ Sokol Tasovice
J. Konvalina [-] - R. Švarc [-] , R. Lapeš [-] (57. J. Švejkar [-] ) , J. Fukal [-] , J. Čermák [-] , M. Paul [-] , P. Horáček [-] , M. Rygl [-] (46. P. Lapeš [-] ) , M. Blahoudek [-] , Z. Mička [-] , L. Hrazdílek [-]

ŽK: 47. D. Čížek , 51. J. Urbánek , 83. F. Vedral - 50. J. Fukal , 54. R. Lapeš , 77. P. Horáček .
Hráči zápasu: J. Klíma , J. Bajer , J. Urbánek .
Počet diváků: 167. Rozhodčí: MALČÁNEK Václav - ŠAMAJ Vratislav, POSPÍŠIL Michal.