Šumperk porazil Strání

6

Strání bylo v Šumperku celý zápas o krok zpět a nakonec prohrálo o dvě branky.

Domácí vedli o dva góly

Šumperk v týdnu doma překvapivě prohrál s Blanskem. Zato Strání se v posledních dvou zápasů probojovalo ke dvoum výhrám

Strání v podhůří Jeseníků chvílemi kousalo. Naděje na body drželo až do čtvrté inkasované branky. Ale jinak měli domácí vývoj duelu pod kontrolou. V 9. minutě využil volného prostoru na šestnáctce domácí kapitán Lukáš Horák – 1:0. Ten zastupuje nyní zraněného Daniela Španihela. Hosté se snažili a dostali se i do tutové šance, ale tu neproměnili. Více klidu na kopačky domácích přinesla 44. minuta, kdy se přesně trefil Pavel Dostál, který se prosadil z hranice malého vápna – 2:0.

Šumperk si vedení pohlídal

I po přestávce se hrálo poměrně vyrovnané utkání, ve kterém však byli domácí produktivnější. Až v 76. minutě si favorit utkání oddech, když Lukáš Horák svou druhou trefou odpoledne zvýšil na 3:0, když jeho nepříliš povedená střela zapadla až do hostující sítě. Vzápětí se však na druhé straně prosadil Patrik Fruhauf – 3:1. Poslední slovo měli domácí, když povedenou individuální akci po zemi zakončil navrátilec do sestavy Miroslav Podhorný – 4:1.

Šumperk jede v příštím kole do Třebíče. Strání jede do Ždírce nad Doubravou.

FK Šumperk
Bohdan Hecl (trenér): Kdyby dal soupeř na 1:1, a že tam měl velkou příležitost, tak by najednou zápas vypadal úplně jinak,“ věděl Hecl. Ale naštěstí jsme přidali druhý gól do šatny a mohli se díky němu trochu uklidnit. Trochu mě mrzí, že jsme se tak dlouho báli o výsledek.