--

Stará Říše porazila Tasovice

28. M. Vacek , 89. P. Severa
11

Stará Říše navázala na povedený vstup do jara a porazila Tasovice. O branky se postarali Vacek se Severou.

Vacek poslal domácí do vedení

Stará Říše chtěla v domácím prostředí potvrdit bod z Rosic. Tasovice naopak potřebovaly získat body, které ztratili v domácím utkání se Šumperkem, kterému podlehly 0:3.

Domácí měli šanci hned v první minutě, kdy Plichtův centr našel Nehybu, ale toho parádně vychytal Heneš a ani z následného závaru se domácí nedokázali střelecky prosadit. Ve 12. minutě se po pasu z pravé strany dostal do brejku Vacek, který unikl hostující defenzivě, ale na brankáře Heneše si nepřisel a nastřelil jej do noh. Ve 28. minutě už se skóre měnilo. Michal Vacek dostal ve středu pole příliš mnoho prostoru, natáhl ke střele a ta parádně zapadla do hostující brány - 1:0. Tímto výsledkem tak skončil první poločas, jelikož do přestávky se již nic neudálo.

Severa v závěru pečetil výhru

Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté z Tasovic, kteří drželi míč na svých kopačkách, sle nedařilo se jim ve finální fázi, kde naráželi na pevnou defenzivu Staré Říše. Gólma Jícha se zapotil pouze v polovině druhého poločase, ale svoji svatyni uhájil. Domácí pečetili výhru v 89. minutě. Po autovém vhazování se na kraji vápna objevil sám Vacek a přesnou přihrávkou našel Severu, který si sám před brankářem Henešem věděl rady a stanovil na konečných 2:0 pro Starou Říši.

Stará Říše hraje v příštím kole doma se Šumperkem. Tasovice přivítají Velkou Bíteš.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Jsem rád za krásnou Vackovu trefu z pětadvaceti metrů do šibenice. Ve druhém poločase měli hosté více ze hry, ale jen po naši šestnáctku.

M. Jícha [-] - R. Nehyba [-] , A. Šmíd [-] , R. Cipruš [-] , A. Plichta [-] , M. Vacek [-] , P. Severa [-] , P. Heide [-] , P. Příborský [-] , L. Hekerle [-] , D. Chlumský [-] (46. V. Bastl [-] )