--

--

Polná na závěr zdolala Vrchovinu

4

Jedenáct zápasů bez prohry trvala neporazitelnost SFK Vrchovina. Tu ukončil především nepovedený start do utkání v Polné.

Domácím se povedl vstup do zápasu

Polná porazila i podruhé v sezoně hostující Vrchovinu. Tu však porážka mrzet nemusela, protože její hráči po zápase zvedli nad hlavu mistrovský pohár.

Domácím nadmíru vyšel úvod utkání. Skóre se porpvé měnilo už ve třetí minutě. Hostující defenziva nezachytila dlouhý nákop za obranu od Jakuba Holuba a Jan Bajer šel sám na Davida Jurana. S nabídnutou šancí si poradil a poslal domácí do vedení - 1:0. O pět minut později přidali domácí druhý gól. Hosté nechali příliš prostoru na centr Markovi Šerému, který přesně našel Vojtěcha Haalu, který míč před Juranem nechytatelně tečoval do sítě - 2:0. Hosté se pak sice zvedli, byli fotbalovější a šance nepřicházely. A to ani na jedné straně. Do kabin šli tak s náskokem domácí fotbalisté.

Hosté branku nevstřelili

Hosté o poločase dvakrát vystřídali, když dorostence Dobrovolného nahradil střelec Dočekal a místo Michala Skalníka šel na hřiště Wolker. Hosté začali aktivně. Střelu Luboše Zbytovského parádně reflexivně zneškodnil Jindřich Skočdopole. Chvíli na to předvedl na druhé straně parádní akci Marek Šerý, ale volného Hrdličku před prázdnou brankou nenašel. Krátce po svém vystřídání pálil z dobré pozice Kubec, ale minul. Na druhé straně protáhl Skočdopoleho hlavičkou Kamil Skalník. Ve zbytku zápas branka nepadla. Domácí Vrchovinu porazili i na jaře.

Polná po skvělém úvodu sezony nakonec skončila na 8. místě. Vrchovinští po zápase převzali pohár pro vítěze Fortuna Divize D a v příští sezoně si zahrají MSFL.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): V zápase se projevila rozdílná motivace obou týmů. Chtěli jsme porazit první tým tabulky a šli jsme za tím více než hosté.

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman (trenér): Zaspali jsme úvod utkaní. Rozhodlo prvních deset minut. Celý první poločas byl z naší strany hrozný. Určitě prohru nebereme jako nějakou kaňku na sezoně. Neděláme z toho vědu.

J. Skočdopole [-] - J. Fadrný [-] , J. Bajer [-] (88. T. Válek [-] ) , M. Šerý [-] , J. Holub [-] , J. Klíma [-] (63. J. Caha [-] ) , F. Vedral [-] , J. Urbánek [-] , D. Čížek [-] , V. Haala [-] (70. J. Kubec [-] ) , J. Hrdlička [-]

D. Juran [-] - P. Prokopec [-] , O. Košík [-] , P. Chalupa [-] , L. Smetana [-] , O. Vícha [-] (74. P. Duda [-] ) - K. Skalník [-] , P. Ošmera [-] , L. Zbytovský [-] - M. Skalník [-] (46. M. Dočekal [-] ) , V. Dobrovolný [-] (46. L. Wolker [-] )

ŽK: 52. J. Fadrný - 50. O. Košík , 87. L. Wolker , 89. P. Chalupa .
Hráči zápasu: M. Šerý , J. Bajer .
Počet diváků: 157. Rozhodčí: PŘIKRYL Roman - EHRENBERGER Tomáš, JAHODA Jaroslav.