--

--

--

0

Kdo nestihl prvních deset minut, přišel o klíčovou část souboje. Hostující Došlý si připsal dva rychlé góly a to v konečném součtu stačilo na těsnou výhru, jelikož Benešov pouze snížil.

Domažlické školení z efektivity

Chytit úvod zápasu, to je vždy velmi důležité. Za své si to vzali hráči Domažlic a na půdě Benešova šli do vedení. Přihrávku do vápna doslal Petr Došlý velmi přesně, jeho úlohu mi navíc ulehčil Mezhiev, který zaváhal při možnosti výběhu a záložník hostí se prosadil přesným lobem – 0:1. Po studené sprše z inkasovaného gólu nestihli domácí ani uschnout a přišla další sprcha. Tentokráte opravdu velmi přesně centroval Bauer a Petr Došlý využil další příležitosti udeřit tváří v tvář gólmanovi – 0:2.

Po celou dobu úvodních minut měl mírnou převahu Benešov, jenže byl zcela vyškolen v efektivitě. Další minuty nabízely šance na obou stranách, místy měl Benešov převahu, jenže všechny vyprodukované střely zvládl Šiman vytěsnit.

Kontaktní gól přišel pozdě

Druhý poločas začaly Domažlice s opravdu dobrou defenzivní taktikou, protože Benešov dostal držení míče na vysoké procento. Jenže tutová šance stále nepřicházela a s postupem času se do hry dostávala i nervozita z nutnosti dát kontaktní gól. Konec se blížil a alespoň malé drama nastalo, střídající Luboš Balata dostal kolmou přihrávku do běhu a svou rychlost uplatnil před přesným zakončením – 1:2. Ukázalo se, že vše přišlo velmi pozdě, rozhodčí přidali k zápasu jedinou minutu a během práv vteřin zbytku zápasu už Benešov Šimana neohrozil.

TJ Jiskra Domažlice
Pavel Vaigl (trenér): "Výhry si velice vážíme, protože v Benešově Domažlice dlouho nevyhrály. Dostali jsme se do vedení 2:0, zápas jsme kontrolovali, nakonec domácí snížili, ale vítězný stav jsme udrželi. Důležité tři body zvenku."