23.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Jižané zdolali vedoucí celek tabulky z Hrabové

0

Derby utkání před dobrou diváckou kulisu (150 diváků), splnilo očekávání. Oba týmy předváděli dobrý fotbal s maximálním nasazením a bojovnosti.

Hrabová vědoma si že je favoritem utkání, vtrhla do utkání jako uragán. V prvních deseti minutách si vytvořili několik brankových příležitostí. Pozorný Drobec v brance a obětaví obránci (vykopnutí míče z brankové čáry a pády do střel), neumožnili Hrabové skórovat. Postupně jižané střásli počáteční nervozitu. Režií hry domácích převzal Michal Prokeš a zlepšila se obranná fáze. Útoky táhli svými náběhy oba krajní obránci, Mecner i Šimko. Ale vyložených brankových příležitostí nepřibylo již na žádné straně. Za zmínku stojí šikovné prostrčení na velkém vápně Miškaříka na Válka, ale brankář hostů byl proti. Takže poločas skončil 0:0 a diváci byli v očekávání, jak bude probíhat druhý poločas.

V druhém poločase díky zlepšené hře domácích se Hrabová již nedokázal prosazovat jako v úvodu utkání. V 56´ vydařenou střelou od postarání čáry, překvapil brankáře hostu Martin Čajka. A jižané šli do vedení 1:0, a jak se ukázalo později, byl to rozhodující gól utkání. Ú točná hra Hrabové se otupila odchodem zraněného Nováčka Daniela, a když za nepochopitelný zkrat v 77´ hostující Forman Ivo obdržel červenou kartu, bylo praktický o osudu utkání rozhodnuto. Domácí se snažili přidržet míč na svých kopačkách a dotáhnout utkání do vítězného konce. Takže perně vybojované vítězství a zasloužený zisk tři bodů. Pochvalu si zaslouží všichni hráči jižanu, kteří nastoupili v utkání.