14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Bolatice porazily Vítkov

0

Bolatice vedly po půli o tři branky. Hosté ve druhé půli jen už korigovaly.

Bolatice sice v sobotním odpoledni zdolaly Vítkov, ale výrazně oslabení hosté podali sympatický výkon. Domácí si mohli zhluboka oddechnout hlavně při centru Novosada a tutovce Černína, kdy perfektně zakročil gólman Kramář, na něhož si vzápětí nepřišel ani dorostenec Vlček. Svěřenci trenéra Baránka se sice rozjížděli pozvolna, jenže pak dvakrát udeřili. Nejprve Šula se Sebralou vymysleli šanci pro Monsbergera, který málem protrhl síť – 1:0. Zanedlouho prodloužil Boček balon na Obrusníka a ten si při nájezdu počínal nesmírně chladnokrevně – 2:0. Bolaticím samozřejmě narostla křídla, ale Monsberger se Šulou neuspěli. Ve 32. minutě však Boček převzal míč od Kotíka, předvedl pěknou zasekávačku a parádně vymetl šibenici – 3:0. Těsně před poločasovou pauzou ještě Sebrala z přímáku polechtal břevno.

Druhá půle už patřila spíše Vítkovu. Na jejím začátku si Novosad vylámal zuby na Kramářovi. V 68. minutě zahodil samostatný nájezd Chalupa, jenže hosty to příliš nemrzelo. Při následném rohu Chalupy totiž Vlček přetlačil Kramáře a snížil na 3:1. Vítkov vycítil šanci, ale Černín nenašel recept na pozorného Kramáře. Bolatice se definitivně uklidnily v 79. minutě. Kotík vydláždil učebnicovou českou uličku pro Obrusníka, který opět nezaváhal – 4:1. Štěstěna se naopak odklonila od domácího mladíka Krečmera, neboť rozezvonil tyčku. Poslední slovo si tak vzali hosté. Po nezištném pasu Scholastera se Špok odvážně opřel do míče a fantastická rána znamenala finální úpravu skóre na 4:2.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „Vítkov přijel v hodně oslabené sestavě, ale my jsme začali strašně vlažně, když nás musel dvakrát podržet gólman Kramář. Pomohla nám až vedoucí branka. Pak už jsme se rozjeli, protože jsme si vytvářeli šanci za šancí. Vítkov ovšem ani za nepříznivého stavu nerezignoval. Druhá půle nebyla vůbec jednoduchá, přesto se domnívám, že jsme vyhráli zaslouženě.“

TJ Vítkov
Milan Mikulenka, trenér Vítkova: „V posledních týdnech nás trápí velká marodka, takže jsme to dávali těžce do kupy. Přesto jsme mohli jít hned na začátku do vedení, ale obrovské šance jsme promarnili. Jinak se mi však první poločas nelíbil. Málo jsme běhali, takže v kabině proběhla bouřka. Ve druhé půli už jsme se zlepšili, zrychlili jsme hru, jenže skóre jsme bohužel neotočili.“