14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Lazce se výhrou zachránily

0

Mokré Lazce vyhrály nad Jakubčovicemi, když rozhodující náskok získaly v první půli.

Mokré Lazce zvládly jarní stíhací jízdu za záchranou na podtrženou jedničku. V posledním zápase proti Jakubčovicím potřebovaly zvítězit a náročnou misi splnily. Cesta za třemi body však byla lemována pichlavými trny. Hned na začátku domácí přečkali bez úhony vyloženou šanci hostujícího bombera Ďurici. Na opačné straně se pak otevřela dálnice před mokrolazeckým Wojnarem, který si následně vychutnal gólmana Bučka – 1:0. Potřebnou pojistku potom odmítl Galvas, když po faulu na Wickiho neproměnil penaltu. Zklamání domácích se významně zmenšilo ve 27. minutě, neboť Wicki poslal balon přesně ke vzdálenější tyči - 2:0.

Ve druhém dějství se drbal za ušima mokrolazecký Líbař, protože volil místo přihrávky na volného Wickiho sobeckou a hlavně neúspěšnou střelu. Jakubčovice se probudily až v 61. minutě, kdy se radoval Ďurica - 2:1. O chvíli později zkomplikoval domácím život jejich útočník Lomozník, který během pár vteřin obdržel dvě žluté karty a za sražení Šťastného zamířil předčasně do šaten. V početním oslabení Mokré Lazce pustily do šancí Schreiera se Zagolem, ale nejtěsnější náskok už s vypětím všech sil udržely.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Jakubčovice byly fotbalovějším mužstvem, zatímco na nás šlo vidět, že jsme dost svázaní důležitostí utkání. Zkraje zápasu jsme naštěstí přežili šanci soupeře a potom jsme se sami prosadili. Ještě v první půli jsme sice zahodili penaltu, ale pak jsme zvýšili náš náskok. Po přestávce už jsme byli zalezlí vzadu. Hostům se díkybohu nepodařilo vyrovnat.“

D. Šehovič [-] - M. Wicki [-] , J. Galvas [-] (86. P. Ciminga [-] ) , A. Hiemer [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] (19. K. Lomozník [-] ) , M. Vošvrda [-] , J. Žurek [-] , J. Garba [-] , Z. Říman [-]