14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Štítina padla doma se Starou Bělou

0

Hosté se rozloučily se soutěží výhrou ve Štítině.

Stará Bělá potvrdila na Štítině svou sezonní dominanci, když si bez větších potíží zajistila tři body. Domácí naopak během jara zapadli do šedivého průměru I. A třídy, ze kterého se nevyhrabali ani v sobotním odpoledni. Hned v 9. minutě pustil rozhodčí Šujan hraniční zákrok na štítinského Režnara, domácí přestali hrát a Dziža se řítil úplně sám na gólmana Hlaváčka – 0:1. Rovněž druhé inkasované brance mohli svěřenci trenéra Součka předejít. Běžela 26. minuta, když pouštěl Maloch balon riskantně na Černého, hosté jeho úmysl samozřejmě přečetli a z rychlého protiútoku trestal Petrovský – 0:2. Stará Bělá pak mohla ještě několikrát své vedení zvýraznit, jenže zpackala spoustu nadějných přečíslení. Štítina se vzpamatovala až těsně před přestávkou. Maloch převzal míč od Černého a jedovatou ranou protáhl gólmana Mušce.

Druhá půle už plynula v ospalém tempu. Domácí kromě příležitosti Prokši směrem dopředu nic nevymysleli a ani hosté zrovna nehýřili aktivitou. Oboustrannou nudu narušila pouze 72. minuta, kdy se odhodlal ke střele ostravský Petrík a ze třiceti metrů nádherně vymetl šibenici – 0:3.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: „První poločas byl jedním slovem katastrofa. Vzadu jsme měli průchoďák, záloha nebyla moc vidět, takže pouze útočníci se trošku snažili. Stará Bělá byla jednoznačně lepší, když jsme vůbec nebyli schopní zachytávat průnikové přihrávky a hosté chodili do přečíslení. Navíc jsme se dopustili dvou chyb, které soupeř potrestal. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale k ničemu pořádnému jsme se nedostali.“

P. Hlaváček [-] - J. Havelka [-] (79. P. Stoklasa [-] ) , J. Černý [-] , J. Heger [-] , O. Prokša [-] , M. Řeháček [-] , M. Režnar [-] , R. Maloch [-] , T. Halška [-] (66. V. Tomáško [-] ) , R. Šimeček [-] , D. Kuděla [-]