25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Loučky získaly důležité tři body

0

Rozhodující trefu vsítily Loučky těsně po přestávce a hubený náskok už udržely.

Mnohými odepisované Krásné Loučky všem škarohlídům vytřely zrak, když vyválčily nečekané tři body na Štítině. Sobotní zápas ovšem fotbal připomínal jen vzdáleně, protože oba týmy podaly bídný výkon. Hlavně směrem dopředu téměř nic nevymyslely. V prvním poločase sice domácí mnohem častěji kontrolovali balon, jenže na šance čekali fanoušci marně, takže se do šaten samozřejmě odcházelo za nerozhodného stavu.

Hosté vylezli z defenzivní ulity až ve 47. minutě, což jim ale bohatě stačilo. Po dlouhém výkopu gólmana Petra prodloužil Lalák míč přesně mezi štítinské zadáky Havelku s Kudělou a Konior chladnokrevně proměnil sólový nájezd – 0:1. Domácí ještě více znervózněli, takže se utápěli v nepřesnostech a museli čelit slibným příležitostem Česlíka či Šmída. Vyrovnáním to tedy zavánělo pouze čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Režnar se snažil uvolnit Prokšu, který mohl uhánět sám na Petra, jenže v klíčovém momentu mu balon odskočil do autu. Krásné Loučky mohly slavit nesmírně důležitou výhru, zatímco novému trenérovi Součkovi se premiéra na štítinské lavičce vůbec nevydařila.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: Jsem hodně zklamaný, protože jsme si za celý zápas nevytvořili vážnější šanci. Hlavně v prvním poločase jsme sice měli více ze hry, jenže k ničemu nebezpečnému jsme se nedostali. Po přestávce už to byla úplná plácaná. Krásné Loučky navíc z nenápadné akce skórovaly, takže jsme najednou prohrávali. Tentokrát jsme si opravdu nezasloužili bodovat.

TJ Sokol Krásné Loučky
Miroslav Pella (vedoucí mužstva): V prvním dějství jsme vycházeli ze zabezpečené obrany. Po první půli, kdy nebyla vážnější šance jsme změnili rozestavění, a začali jsme hrát na jednoho útočníka. To se nám vyplatilo, protože hned po přestávce jsme zaznamenali první trefu zápasu. Pak jsme se stáhli a ubránili pro nás důležitý výsledek.

J. Evják [-] - P. Hlaváček [-] (57. M. Řeháček [-] ) , O. Prokša [-] , J. Heger [-] , J. Černý [-] , M. Režnar [-] , R. Maloch [-] , D. Matyášek [-] (46. T. Halška [-] ) , D. Kuděla [-] , J. Havelka [-] , R. Šimeček [-] (70. V. Tomáško [-] )

M. Petr [-] - J. Lalák [-] , J. Fiurášek [-] (59. L. Česlík [-] ) , O. Šmíd [-] , O. Ručka [-] , R. Choma [-] , L. Chlopčík [-] , P. Konior [-] (75. A. Szotkovski [-] ) , P. Malinovský [-] , L. Dvořák [-] , T. Furčak [-]

ŽK: 30. J. Černý , 68. R. Šimeček - 89. L. Dvořák .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BEDNÁŘ Marcel - KLIMEK Tomáš, SIVERA Jan.