24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Vítkov udělal rázný krok k záchraně

0

Po bezbrankové první půli dal Vítkov ve druhé tři branky a vyhrál.

Sobotní střetnutí mezi Vítkovem a Kravařemi ovládli domácí fotbalisté, kteří v posledních týdnech nabrali exkluzivní formu. První poločas ještě nabídl celkem vyrovnanou podívanou bez větších šancí. Výjimku tvořila 17. minuta, kdy si vítkovský Pavlíček počkal na aut Jurečky a nártem přepálil břevno.

Klíčový moment nastal hned zkraje druhé půle. Po pár vteřinách hry uvolnil Dohnálek rychlonohého Jurečku a ten nepříliš razantní střelou překvapil gólmana Maňáka – 1:0. Domácím samozřejmě narostla křídla, což se potvrdilo v 57. minutě. Krása oslovil perfektním křížným pasem Černína, Maňák váhal s vyběhnutím a vítkovský středopolař trestal – 2:0. Vzápětí Krása nezištně asistoval Jurečkovi, při jehož sólovém nájezdu se ovšem vlnila pouze boční síťka kravařské kasy. Domácí příznivce poté roztleskala i pěkná spolupráce Pavlíčka s Jurečkou, který však těsně minul cílené zařízení. V ochozech to znovu pouze zašumělo zklamáním v 68. minutě, protože Špok nedokázal přihrávku Černína usměrnit za Maňákova záda. Ze třetího úspěšného zásahu se tak sebevědomý Vítkov radoval až necelou čtvrthodinku před finálním hvizdem sudího Šujana. Důrazný Jurečka nejprve získal téměř ztracený míč, pak přesprintoval svého strážce a chladnokrevně pečetil na výsledných 3:0. Domácí se tedy znovu přiblížili vytoužené záchraně.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: První poločas byl oboustranně nervózní a obešel se bez větších šancí. Hodně nám pomohl gól ze začátku druhé půle. Pak už byl zápas jasně v naší režii, když jsme na trávníku naprosto kralovali. Kravaře sice mají výborný mančaft, ale my jsme hosty skoro k ničemu nepustili. Vyhráli jsme zaslouženě.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: V prvním poločase jsme ještě dokázali vzdorovat, ale po obdržené brance jsme se položili. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Navíc jsme se vůbec neprosazovali směrem dopředu, když jsme si pořádně nepřihráli. Naše výkony jsou pořád jako na houpačce.