22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Mokré Lazce překvapily Štěpánkovice

0

Jediná branka zápasu padla po čtvrthodině hry do domácí sítě.

Fotbalisté Štěpánkovic s nostalgií vzpomínají na úspěšný podzim. Jarní výsledkovou krizi neprolomili ani proti Mokrým Lazcům, které naopak nezadržitelně uhánějí za záchranou. Nedělní zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby domácí Jakub Tomíček proměnil své sólo, jenže gólman Šehovič vytáhl ze svého repertoáru exkluzivní zákrok. To hosté pálili ostrými náboji. Hned v 15. minutě si štěpánkovická defenziva vybrala slabší chvilku, Lomozník vyzval ke skórování Wojnara a bývalý mládežnický reprezentant nezaváhal – 0:1. Mokré Lazce potom duply na plyn, jenže Košňovský měl po rohu Galvase vychýlenou mušku. Podobně si následně počínali i Lomozník s Líbařem. Domácí reagovali ve 32. minutě, kdy našel Schwalbe ve vápně Dušana Harazima, ale zkušený forvard zamířil o chloupek vedle.

Po přestávce už se hosté zabarikádovali na vlastní polovině, odkud vyráželi dopředu do nebezpečných brejků. Wicki, Novák a Košňovský však při nadějných přečísleních volili příliš komplikované řešení. Štěpánkovice se osmělily až v závěrečné čtvrthodince. Po vyrovnání volal hlavně samostatný nájezd Grygarčíka a dorážka Jakuba Tomíčka. A protože v poslední minutě překopl Grigarčík z pětky břevno, tak si Mokré Lazce odvážely velmi cenné body.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Do zápasu jsme nastoupili jako mistři světa. Kluci si asi mysleli, že se jim nic nemůže stát. Evidentně soupeře podcenili. Mokré Lazce do toho daly mnohem více srdíčka. Po přestávce už hráči bojovali, ale vyrovnat se nám bohužel nepodařilo.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: Na začátku zápasu jsme přežili velkou šanci soupeře, ale pak už jsme byli nebezpečnějším mužstvem. Hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili dobré příležitosti. Po přestávce jsme se zatáhli dozadu a čekali jsme na brejky. Získali jsme velmi důležité body, protože teď nás čekají náročné zápasy.

M. Tomíček [-] - D. Novák [-] , J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Dluhoš [-] , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] , M. Liška [-] (59. M. Grigarčík [-] ) , P. Grygarčík [-] , D. Kožušník [-] (75. D. Benek [-] )

D. Šehovič [-] - K. Lomozník [-] (85. P. Drozd [-] ) , J. Galvas [-] (69. M. Wicki [-] ) , A. Hiemer [-] (90. P. Ciminga [-] ) , P. Wojnar [-] , D. Líbař [-] , T. Kosňovský [-] , J. Žurek [-] , J. Garba [-] (83. A. Novák [-] ) , D. Půda [-] , M. Vošvrda [-]

ŽK: 89. J. Tomíček - 27. K. Lomozník , 74. D. Šehovič .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: ŠAFAŘÍK Pavel - ŠAFRÁN Martin, DEDEK Vojtěch.