21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Stará Bělá i přes remízu zvýšila náskok na čele tabulky

0

Oldřišov se ujal brzy vedení, ale Bělá hned srovnala. Do konce zápasu se už nic nestalo a body se dělily.

Nedělní zápas Oldřišova se Starou Bělou nepoznal vítěze. Vše podstatné se přitom přihodilo hned v úvodní čtvrthodince. Domácí eskadra rozjásala své příznivce již v 8. minutě. Michal Jadrný centroval do šestnáctky, kde se balon po jemné teči odrazil do břevna a následně přímo na kopačku dobře postaveného Utěšeného – 1:0. Hlavní postupový aspirant ovšem přispěchal s bleskovou odpovědí. Fotbalisté Oldřišova chybovali při rozehrávce, hosté podnikli nebezpečný protiútok a osamocený Lišaník potvrdil pověst kanonýra – 1:1. Domácí se rozhodně nechtěli nechat zahanbit, jenže řešili špatně předfinální fázi, takže se s výjimkou Bořuckého vlastně ve zbytku první půle nedostali ke střele.

Z výčtu šancí druhého poločasu nelze opomenout příležitost Utěšeného, jehož pokus odvraceli ostravští zadáci až z brankové čáry. Poté se ve výhodně pozici objevil střídající Klement, ale ani on nedokázal misky vah překlopit na oldřišovskou stranu. Stará Bělá samozřejmě nezůstávala v ničem pozadu, gólmana Anděla však podruhé nepřekonala, takže se body v nedělním odpoledni dělily.

SK Moravan Oldřišov
Jaroslav Samson, trenér Oldřišova: Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který zřejmě právem vede tabulku. Remízu bych označil za celkem spravedlivou. Obě mužstva si vytvořila pár šancí, takže body se dělily zaslouženě. Nám se vydařil začátek zápasu, ale náskok jsme bohužel moc dlouho neudrželi. Jinak fanoušci viděli pěkný zápas. Snad se od této remízy odpíchneme k lepším výkonům.

FK Stará Bělá
Radim Kovář, trenér: Podali jsme podprůměrný výkon s podprůměrnými individuálními výkony. V prvním poločase jsme zaostávali především v záložní řadě. Ve druhém jsme se mírně zlepšily, avšak již opakovaně nedokážeme dotáhnout naše útočné akce díky špatně načasované součinnosti, chybnému taktickému rozhodování nebo technickému provedení. Jedná se o stále se opakující chyby na kterých v průběhu týdnů pracujeme, bohužel je nedokážeme ve větší míře přenášet do utkání.

T. Anděl [-] - L. Samek [-] , R. Kurka [-] (60. J. Klement [-] ) , M. Ulička [-] , J. Droppa [-] - A. Utěšený [-] , M. Jadrný [-] - J. Šamárek [-] , D. Bořucký [-] - R. Wicha [-] (81. V. Bechný [-] ) , M. Pusch [-] (69. J. Blahetka [-] )

L. Slavík [-] - O. Pytlík [-] - O. Malík [-] (77. R. Pytlík [-] ) , R. Brachtl [-] , J. Dziža [-] , M. Wendtner [-] , M. Lišaník [-] , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] , M. Rusinko [-] , K. Pšenčík [-]

ŽK: 30. R. Kurka , 54. M. Pusch , 88. J. Droppa - 5. K. Pšenčík , 20. M. Wendtner , 58. D. Kožík , 61. M. Lišaník .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: ZÁVODNÝ Vít - POLEDNÍK Radek, CHÝLEK Martin.