20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Vítkov rozhodl v závěrečné osminutovce

82. K. Krása , 90. K. Špok
0

Ještě osm minut před koncem byl bezbrankový stav. Pak Vítkov nasázel soupeři dva góly a připsal si důležité tři body.

Ve čtvrteční dohrávce mezi Krásnými Loučkami a Vítkovem šlo o hodně. Obě mužstva jsou dost namočená v sestupovém pásmu, takže nezbytně potřebovala bodovat. Hosté začali mnohem aktivněji, když hned ve 3. minutě nabil Mikulenka zkušenému Ječménkovi, jenže vítkovský špílmachr zamířil vedle. Zanedlouho vyslal Černoch do sólového nájezdu Černína, který ovšem polaskal pouze tyčku. Brankovou konstrukci následně trefili i domácí fotbalisté, protože z trestňáku zatřásli břevnem. Ve 37. minutě na sebe opět upozornil Vítkov, ale Ječmének po centru Krásy znovu selhal.

Po přestávce opakovaně zpytoval svědomí Černín. Nejprve nezužitkoval ideální pas Krásy, aby potom pelášil v tandemu s Ječménkem úplně sám na gólmana Petra, ale obrovskou příležitost doslova zavraždil. Mezi jeho šance se naštěstí vklínil vedoucí zásah hostů. Zrovna běžela 82. minuta, když Scholaster posunul balon na Špoka, po jehož asistenci Krása levačkou nádherně vymetl šibenici – 0:1. V samotném závěru ještě Vítkovští pojistili své vedení. Do míče se tentokrát opřel Špok a Petr opět neměl sebemenší nárok – 0:2.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Získali jsme zlaté body. Přiznávám, že to bylo spíše remízové utkání, i když jsme si vytvořili trošku více šancí. Na hrbolatém a strašně tvrdém hřišti to hodně skákalo, což nám zrovna nevyhovovalo. Kluky musím pochválit, protože dřeli až do konce, což se nám vyplatilo.