18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Chlebičov konečně zabral

0

Chlebičov na jaře poprvé zvítězil. Odnesly to Mokré Lazce.

Chlebičov se poprvé na jaře dočkal vítězství, ke kterému šel od začátku více naproti než jeho soupeř z Mokrých Lazců. Během úvodní čtvrthodinky se hlásil o slovo především domácí útočník Korbel. Nejprve polaskal vnější síťku, aby pak obešel gólmana Šehoviče, jenže následně netrefil opuštěnou klec hostů. Mokré Lazce reagovaly průnikem Wickiho, na jehož ostrý centr těsně nedosáhl úplně volný Lomozník. Hostující forvard si potom naskočil a trestňák Galvase, ale hlavičkoval příliš vysoko. Nerozhodný stav ovšem vydržel pouze do 32. minuty. Stoper Chlebičova Majewski vyslal kupředu Lumíra Sedláčka a ten potvrdil bohaté fotbalové zkušenosti – 1:0. Domácí dychtili po dalších brankách, jenže Teichmann pálil těsně nad břevno a Gabaje vychytal pozorný Šehovič.

Svůj náskok tedy svěřenci trenéra Axmanna zdvojnásobili až po pár vteřinách druhé půle. Teichmann se šikovně uvolnil a zpoza šestnáctky nasměroval balon levačkou mimo dosah Šehoviče – 2:0. Třetí úspěšný zásah Chlebičova měl na kopačce Elek, ale orazítkoval pouze břevno. Mokré Lazce litovaly především situace ze 70. minuty. Galvas sice překonal gólmana Josefuse, jenže na brankové čáře úřadoval nestárnoucí Černín. A když v závěru selhali domácí Korbel s Elekem, tak zněl konečný výsledek 2:0.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: Zápas nebyl příliš pohledný, když se na hřišti hlavně bojovalo. Naše vítězství bych sice označil za upracované, ale naprosto zasloužené. V prvním poločase jsme hráli po větru, byli jsme silnější na míči a vypracovali jsme si poměrně dost šancí, takže jsme klidně mohli vést větším brankovým rozdílem. Od 60. minuty nás Mokré Lazce zatlačily, ale vytvořily si jen jednu tutovku.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, útočník Mokrých Lazců: Podle mého názoru šlo o naprosto vyrovnané utkání. Bylo to o prvním gólu, který bohužel vstřelil soupeř. Chlebičov sice dokázal být nebezpečný, ale rovněž my jsme si vytvořili dost šancí. Třeba ve druhé půli jsme se mohli dostat zpátky do zápasu, ale momentálně máme se zakončením opravdu velké problémy.

C. Josefus [-] - L. Černín [-] , F. Linda [-] , J. Majewski [-] - L. Sedláček [-] , M. Elek [-] (89. D. Tesař [-] ) , L. Villaschek [-] , A. Korbel [-] , A. Teichmann [-] (82. J. Otlík [-] ) , P. Kozelek [-] , L. Gabaj [-] (68. M. Dzierža [-] )

D. Šehovič [-] - Z. Říman [-] , D. Půda [-] , J. Garba [-] (58. M. Vošvrda [-] ) - D. Líbař [-] , J. Galvas [-] , T. Kosňovský [-] , J. Žurek [-] - K. Lomozník [-] , M. Wicki [-] (55. A. Hiemer [-] ) - P. Wojnar [-] (89. A. Novák [-] )

ŽK: 31. P. Kozelek , 42. J. Majewski - 66. K. Lomozník .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: ŠPIČÁK Zbyněk - TILKERIDIS Nikolas, KUBÍN Ondřej.