17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Harazim hrdinou Štěpánkovic

0

Rozhodující moment zápasu přišel devět minut před koncem, když Štěpánkovice zaznamenaly vítěznou trefu.

Fotbalisté Vítkova se stále nemohou vyhrabat z výsledkového bahna. Proti Štěpánkovicím rozhodně nebyli horším mužstvem, jenže tradičně obdrželi lekci z produktivity. Kde vězí hlavní problém domácích, to odhalila hned 1. minuta. Jurečka pelášil úplně sám na gólmana Lefendu, ale poslal balon těsně vedle. Hosté předvedli výrazně přesnější mušku. Po standardce Dluhoše si Heider pěkně zpracoval míč a druhým dotekem nekompromisně rozvlnil síť – 0:1. Následovalo několik tutovek Vítkova, když v těch největších přestřelil Špok prázdnou kasu Štěpánkovic a Černín pak z přímáku pohladil tyčku.

Zasloužené vyrovnání tak přivála až 56. minuta. Jurečka oslovil časovaným pasem Černína, který si v tomto okamžiku výrazně spravil náladu – 1:1. Poté ale domácí trošku polevili a jejich soupeř vycítil šanci. O osudu sobotního utkání definitivně rozhodla 81. minuta. Střídající Grigarčík při rychlém kontru posadil ideální centr na hlavu Dušana Harazima a ten mazácky mířil do protipohybu bezmocného brankáře Richtera – 1:2. V samotném závěru ještě odmítl pojistku štěpánkovický veterán Vlastimil Harazim, ale hostům to vůbec nevadilo.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Znovu nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, přesto jsme měli vyhrát. Je opravdu neskutečné, co všechno dokážeme zahodit. Herní projev není špatný, ale bohužel neproměňujeme stoprocentní šance. Štěpánkovice byly opravdu slabým soupeřem. Nechápu, jak mohou být v tabulce tak vysoko.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Klobouk dolů před bojovností mužstva. Jde vidět, že se poctivá práce vyplácí. Bylo to velice náročné utkání. V prvním poločase jsme měli docela štěstí, protože domácí zahodili dvě tutovky. Problémy nám dělaly hlavně dlouhé nákopy za naši obranu. Dlouho to vypadalo na remízu, ale nakonec si vezeme všechny body.