28.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Kobeřicím zvoní hrana

0

Kobeřice si nedávnou domácí porážkou se Šenovem hodně zkomplikovaly život. Ve zbývajících soutěžních kolech totiž pokaždé cestují ven. K prvnímu zápasu vyrazily do Dětmarovic, kde proběhla důležitá záchranářská bitva.

Hosté bohužel totálně prochrápali začátek utkání. Hned v 8. minutě přiletěl z pravého křídla nebezpečný centr a domácí Zahatlan se štěstím propasíroval míč za záda gólmana Stříbného – 1:0. O chvíli později kobeřická defenziva opět zaspala a Ristovský zdvojnásobil náskok Dětmarovic – 2:0. Svěřenci trenéra Kamráda něco podobného evidentně nečekali, takže mohli být rádi, že domácí Macko krátce před přestávkou zamířil kousek nad břevno.

Dětmarovice zlobily i zkraje druhého poločasu. Nejprve se zjevil ve výhodné pozici Kurušta, ale netrefil prázdnou klec hostů. Vzápětí se hnal do sólového nájezdu Zahatlan, jenže nepochopitelně přepálil ochrannou síť. Kobeřice se probudily až v závěrečné čtvrthodince. Střelecký pokus Robina Wirtha šlo ještě zařadit do kategorie propagačních. Mnohem nadějněji vypadala pohotová rána Žmolíka po rohu Pavlíčka, ale domácí brankář Kotrla udržel čisté konto. Hosté tak zůstali na předposlední příčce tabulky, když nyní jedou na horkou půdu sestupem nejvíce ohroženého Frenštátu pod Radhoštěm.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): Klíčové zápasy prostě nezvládáme. Náš výkon nechápu. S fotbalem to nemělo nic společného. Na začátku jsme byli strašně nezodpovědní a pak už se to těžce otáčí. Během celého utkání jsme si vlastně nevytvořili pořádnou šanci, zatímco Dětmarovice hrozily z rychlých brejků.