16.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

V hanáckém derby zdolal kostelecký Moravan nedaleké Němčice u Holešova

30. M. Hradil , 56. T. Marek
0

Místní derby v Kostelci u Holešova sledovaly dvě stovky diváků a viděly také dvě branky do sítě hostujícího brankáře Sklenáře. Nejprve se trefil po půlhodině hry domácí Hradil. Druhou pojistku přidal v 56. minutě hry domácí kapitán Tomáš Marek a stanovil tím také konečný výsledek. Derby tak vyznělo lépe pro domácí celek. Kostelec si po výpadku v Lukově napravil reputaci, Němčice u Holešova prožívají výsledkovou krizi a v tabulce se propadají stále níže.

Domácí fotbalisté dokázali jít do vedení

Derby představilo kvalitní, oboustranně slušný fotbal, s dobrým výkonem rozhodčích. K vidění bylo mnoho šancí na obou stranách, ale přetavit je dvakrát v gól dokázal jen Kostelec. Jeho hráči byli efektivnější a hlavně trpělivější. Kostelec v prvním poločase několikrát zahrozil nákopem z vlastní poloviny křížem za obranu a jednou to vyšlo, když náběh Hradila nezachytil obránce a ten přehodil vyběhnutého gólmana. Němčice několikrát zahrozily po křídle, trefily břevno, z voleje Němec nádherně vystřelil, vyraženou střelu Pospíšilika, dobíhající Darebníček Radim přehodil přes gólmana i bránu, a když ani nejpěknější akci zápasu v poslední minutě poločasu z malého vápna v ideální pozici neproměnil Radek Pospíšilík, poločas skončil 1:0 pro domácí. "Po podzimním derby v Němčicích, které jsme výrazně prohráli, jsme to chtěli doma sousedním Němčicím vrátit a zároveň odskočit v tabulce na dva body, což se nám podařilo. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Prvních třicet minut byli hosté lepší, ale víc šancí jsme si vytvořili my. Nám se povedlo po rychlé akci po levém kraji a přehození brankáře jít do vedení, hosté mohli tešně před odchodem do šaten vyrovnat, ale měli smůlu v zakončení", hodnotí duel kapitán Kostelce Tomáš Marek.

Moravan přidal ve druhém dějství jednu branku

Po přestávce Kostelec už v 56. minutě vstřelil druhý gól, když po přímém kopu poslal hlavou míč do brány kapitán T. Marek. Kostelec přestal hrát, soustředil se na obranu a číhal na brejky. Hosté si kombinací vytvořili tlak a z něj i několik dalších šancí. Darebníček Radim ale nedostal přes vyběhnutého gólmana míč a Nevřela netrefil z ideální pozice bránu. Následovalo několik závarů po rohu nebo přímém kopu do vápna na obou stranách a ze strany Kostelce jeden povedený brejk v závěru, když útočník Kostelce nastřelil tyč. "Ve druhém poločase se opět bylo na co dívat, obě mužstva si vypracovala několik dobrých šancí, ale bez využití. Nám se nakonec podařila vstřelit uklidňující branka na 2:0 po secvičeném rozehraní rohu a centru do šestnáctky. Ke konci nás hosté zatlačili, měli nějaké závary, ale vše jsme nakonec ubránili a zaslouženě získali tři body", vrací se k nedělnímu derby ikona kosteleckého Moravanu Tomáš Marek.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Po podzimním derby v Němčicích, které jsme výrazně prohráli, jsme to chtěli doma sousedním Němčicím vrátit. Začátek utkání patřil hostujícímu týmu, nám se pak po rychlé akci podařilo vstřelit vedoucí branku. Nám se nakonec podařila vstřelit uklidňující branka na 2:0 po secvičeném rozehraní rohu a centru do šestnáctky. Ke konci nás hosté zatlačili, měli nějaké závary, ale vše jsme nakonec ubránili a zaslouženě získali tři body",

M. Nevřala [-] - L. Batoušek [-] (80. M. Ragoš [-] ) , T. Marek [-] (89. D. Valoušek [-] ) , M. Třasoň [-] (73. J. Hradil [-] ) , M. Hradil [-] , V. Sklenář [-] (46. R. Přikryl [-] ) , M. Gerát [-] , M. Darebník [-] , L. Odložilík [-] (84. J. Sklenář [-] ) , R. Zmeškal [-] , L. Kovalda [-]