16.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

3. M. Koval , 6. P. Boček , 26. P. Boček , 68. V. Čech (p.) , 74. P. Kolár (p.) , 83. V. Kocian - 33. M. Papšík , 72. D. David
0

Derby zápas mezi Vřesinou a Bělou nabídl hodně emotivní utkání, ve kterém domácí družina vyhrála o čtyři branky.

Čtyři branky a tři červené karty

Zápas se odehrál pře výbornou diváckou kulisou. Začátek zápasu byl jasně v režii domácí Vřesiny. Hned v 3. minutě otevřel skóre Miroslav Koval, který využil přihrávku Petra Bočka – 1:0. O tři minuty později zvyšoval na rozdíl dvou branek hlavičkou Petr Boček, který využil nahrávky Ondřeje Kociána – 2:0. Ve 23. minutě zazdil svůj samostatný nájezd domácí Franc. Ve 26. minutě upravoval na 3:0 hlavou opět Petr Boček, kterému oplatil gólovou nahrávku Miroslav Koval. V 31. minutě snižoval na 3:1 Martin Papšík, který propálil z dvaceti metrů hradbu těl. V 36. minutě vzplály emoce a rozhodčí vyloučil dva domácí a jednoho hostujícího hráče.  Za domácí šel pod sprchy Martin Gajda s Ondřejem Kociánem za hosty šel ze hřiště Jakub David.

Čtyři branky, čtyři penalty

Začátek druhé půle probíhal už v poklidnějším tempu. Ve druhém dějství začaly branky padat až v posledních dvaceti pěti minutách. V 68. minutě proměnil penaltu, nařízenou za faul, vřesinský Vítězslav Čech – 4:1. O čtyři minuty později snižoval hlavičkou do protipohybu brankáře bělský Daniel David – 4:2. V 74. minutě Vřesina zužitkovala Pavlem  Kolárem, který přišel do Vřesiny právě z Bělé, další pokutový kop – 5:2. Na druhé straně stejnou možnost zahodil Josef Demko, který přestřelil. V 83. minutě zvyšoval na konečných 6:2 Vojtěch Kocián. V závěru zápasu nevyužila Bělá další penaltu, když neúspěšným exekutorem byl Martin Papšík, jehož střelu kryl brankář Jakub Lampart.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí mužstva): Po celý první poločas jsme byli lepším týmem. Po vyloučení na konci poločasu se hra ve druhém zklidnila. FAČR by měla přijet s Českou televizí do našeho okresu, aby viděli skutečný fotbal.

TJ Sokol Bělá
Richard Václavek (trenér): Domácí hned zkraje vedli po našich chybách 2:0. Pak to bylo 3:0, 3:1. Pak rozhodčí vyloučil jim dva hráče a nám jednoho. Ve druhé půli byly nařízeny čtyři penalty, oni své dvě dali a my ne.