26.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

0

Na hřiště Jevan dorazily Libodřice a v utkání šlo pouze o konečné postavení v tabulce. Libodřice se výhrou mohly posunout před svého soupeře.

Maxian v brance hostů byl neprůstřelný

Před utkáním vyhrávala na hřišti v Jevanech rocková hudba, která nabudila bojovnou náladu. Rozhodčí Suchý ji ale zchladil hned v první minutě, když za vcelku běžný faul udělil hostujícímu Hovorkovi hned žlutou kartu a ukázal týmům, jak důraznou hru je ochoten připustit.

"Přijeli jsme se sem porvat o výsledek, ale nevím, jak to kluci zvládnou", komentoval stav týmu před zápasem trenér Lukáš Lanc, tentokrát také oblečený v dresu a vysvětlil: "Mnozí z nás mají v nohách dopolední utkání za béčko. Kosí nás zranění a těžko to lepíme. Už potřebujeme pauzu."

Jevanští také od počátku utkání ukazovali, kdo bude na hřišti pánem, jenže se mělo ukázat, že to nebude tak jednoduché. V pěkném náběhu za obranu se ocitl Janouch pronásledovaný Škopkem, ale lob přes vybíhajícího Maxiana ťukl pouze do tyče. V dalším průběhu vyslali střely Krejčík a Machek, na druhé straně se  střelbu pokoušeli Kruliš nebo Košík, ale žádná ze střel netrefovala bránu.

Vzrušení a velkou vlnu nevole ze strany libodřických hráčů přinesla sedmnáctá minuta, kdy na dlouhý obranný odkop nabíhal Hrstka. Hlavní rozhodčí zapískal ofsajd i bez signalizace pomezního asistenta a nadějnou akci zastavil. Další pohroma přišla po dvaceti minutách hry, kdy musel vystřídat hostující Adam Baško: "Ve středu jsem si nějak natáhl tříslo, vypadalo to docela slušně ale nejde to", komentoval svůj odchod ze hřiště.

Jevanští byli stále lepší a neustále ohrožovali libodřickou bránu. Dělovka Kouly zatřásla pouze tyčí, střelu Janoucha zlikvidoval Maxian. Poradil si i se střelou Krejčíka, Koula se v dalším průniku dostal až za barnkovou čáru.

Hosté obětavě bránili, ale také neustále komentovali sporné výroky rozhodčího. Komentář Mlázovského byl oceněn žlutou kartou a nepřímým kopem z prostoru šestnáctky. Dělovku Krejčíka doprostřed brány Maxian vyboxoval.

Další spor ohledně způsobu signalizace hostujícího pomezního vyvrcholil tak, ža Milan Svoboda předal praporek a byl vyveden ze hřiště: "Když to pískáš podle sebe, tak mě tu vůbec nepotřebuješ."

V samotném závěru se dostali k ohroření Trázníkovy brány i hosté. Dlouhý Škopkův centr vrátil Hrstka hlavou na Košíka, ale ten mířil nad bránu.

Životní trefa Moravce rozhodla

Rozhodnutí o celém zápase padlo po deseti minutách hry ve druhé půli. Odražený míč napálil z pětadvaceti metrů Petr Moravec přesně do vinglu a Maxian byl bez šance - 1:0.

Další šance již zůstaly nevyužity a protože kličku Hrstky v samostatném úniku bravurně vystihl Trázník, odjíždí hosté bez bodu a Jevanští končí na pátém místě.

FC Jevany
Jan Lahoda, trenér: Rozlučkový domácí zápas s týmem Libodřic ve slepené sestavě jsme začali aktivně. V celé jarní části sezóny nás provází neproměňování brankových šancí a jinak tomu nebylo ani v tomto zápase. V druhém poločase jsme se ujali vedení v 55. minutě hezkou střelou Moravce P. do horního růžku libodřické branky. Poté pokračoval festival zahozených šancí. Svými dobrými zákroky nás několikrát podržel brankář Trázník. Vítězství 1:0 jsme si zasloužili. Rád bych poděkoval všem našim fanouškům za velikou podporu v průběhu celé sezóny.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Děkuji všem hráčům za obětavost a bojovost a hlavně za srdce. Někteří nastoupili se zraněním, někteří mají v nohách dopolední utkání za béčko. Jevany byly lepší, ale výborně chytal Maxian. Nakonec jsme mohli ještě remizovat, ale Hrstku vychytal gólman a závěrečný nápor byl už jen platonický.