17.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

0

Po bezbrankovém prvním poločase se ujala hned první akce v půli druhé a Zásmuky šly do vedení. Sice ho dlouho neudržely, Jevany stav otočily, ale domácím se přece jen podařilo vyrovnat a dotáhnout utkání do penalt.

Zásmuky držel nad vodou Kubelka

První poločas odpovídal tabulkovému postavení obou soupeřů. Jevanští, opět tedy bez několika tradičních opor, bušili do domácích, zamkli je před jejich bránou, ve které ale čaroval Kubelka. Gólem tak neskončila ani dvojnásobná šance Janucha, ani Sochůrka či Bečvaříka. Domácí tým branku soupeře v prvním poločase téměř neohrozil a tak se diváci branky nedočkali. To zajímavější bylo ale teprve před nimi...

Po dvaceti vteřinách šli domácí do vedení

Začátek druhé půle byl šokem pro hosty. Hned po rozehrávce si na polovině hřiště Chábera narazil míč s Lindnerem a pelášil k bráně soupeře. Na hranici šestnáctky si narazil ještě jednou a z úhlu zakončoval. Hostující gólman míč stačil vyrazit, ale jen k dobíhajícímu Tomášovi Borovičkovi, který otevřel skóre zápasu - 1:0. Na tuto situaci hosté reagovali běhm pár minutek změnami v rozestavení a to postupně přineslo své ovoce. R. Krejčík starší byl v záloze mnohem více vidět a tlak hostů narůstal. Po kombinaci na pravé straně hřiště byl faulovaný Janouch, trestný kop z rohu velkéhoo vápna rozehrál Čechák přesně na hlavu Jaroslava Bečvaříka a je srovnáno - 1:1

Dlouhého autového vhazování se snažily využít Zásmuky, ale střela Borovičky byla zblokovaná na roh. Ten ovšem domácí rozehráli mizerně a Bečvařík táhl rychlý brejk. Naštěstí pro domácí stačil včas zasáhnout Vondráček. V další akci, kdy se domácí dožadovali ofsajdu tak vehementně, že rozhodčí Löwe nařídil nepřímý volný kop, se po jeho rozehrání dostal ke střele Krejčík. Jeho rána trefila zvednutou ruku zásmuckého obránce a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Zdeněk Čechák - 1:2. Vypadalo to, že hosté přidají ještě nějaké góly a odvezou si tři body...

To by ale Zásmuky nesměly mít Borovičku - mistra dorážek! Žemba dlouho vedl míč podél vápna hostů, nakonec se mu podařilo levačkou vystřelit, Řezníček míč stačil jen vyrazit a Tomáš Borovička zblízka srovnal na 2:2. V dalších šancích se ocitli domácí Roth nebo Borovička, ale jejich zakončení nevedlo ke gólu stejně jako na druhé straně Krákorova střela. Kubelka musel prokázat výborný postřeh, když prudký centrovaný míč tečoval Vondráček nešťastně do vinglu své brány. Gólem neskončila ani vyložená šance Krejčíka, který hlavou mířil mimo tyče, ani tečovaná střela Bečvaříka, která orazítkovala tyč.

Zajímavá situace nastal i na druhé straně, kdy na míč za obranu si nabíhal aktivní Borovička. Gólman Řezníček byl ale u míče dříve, jenže jej nedokázal zkrotit napoprvé a podruhé jej chytal půl metru za šestnáctkou. Píšťalka rozhodčího ale mlčela.

Na penalty si věříme, nadhodil domácí trenér

Po první sérii bylo vyrovnáno, ale ve druhé Kubelka lapil Čechákovu střelu. Ve třetí sérii přestřelil jevanský Matas a protože domácí byli bezchybní, připisují si druhý bod.

TJ Sokol Zásmuky
Martin Čapek, trenér: S bodem po devadesáti minutách jsme spokojeni a na penalty jsme si věřili. Prvních dvacet minut bylo z naší strany tragických, podržel nás výborný Kubelka. Jsem rád, že se nám teď dvakrát podařilo bodovat a ještě se s námi musí počítat. A hlavně kluky to trochu nabudí a více to pak baví.

FC Jevany
Jan Lahoda, trenér: Chybělo nám zase pět hráčů. O to více mě překvapila naše hra v prvním poločase. Dobře jsme kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale naše stoprocentní šance jsme neproměnili. Do druhé půle vstoupily Zásmuky dobře a my jsme museli přeházet naši sestavu a dokázali jsme skóre otočit. Dále jsme již žádnou šanci nevyužili a Zásmuky po zaváhání naší obrany vyrovnaly na 2:2. Hráčům děkuji za velmi dobrý výkon v prvním poločase a bojovnost v celém utkání. Nutno však říci, že remíza je pro nás ztrátou.

Z. Kubelka [-] - M. Vondráček [-] , F. Jonáš [-] (84. L. Sobotka [-] ) , J. Roth [-] , M. Kraus [-] - O. Chábera [-] (76. P. Skala [-] ) , J. Lindner [-] , P. Benda [-] , Z. Vokáček [-] - T. Borovička [-] , J. Derka [-] (46. D. Žemba [-] ) -