23.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

--

Sobotka uhájila proti Bílé Třemešné tři body

0

Zápas dvou odlišných poločasů skončil lépe pro domácí Sobotku, která po prvním poločase vedla 2:0. Ve druhé půli převzali ofenzivní iniciativu hosté, více než jeden snižující gól ale nevstřelili.

V prvním poločase byli aktivnější fotbalisté Sobotky. Svoji herní převahu Sobotečtí zužitkovali po půlhodině hry, kdy udeřili dvakrát během sedmi minut. V jednatřicáté minutě otevřel skóre zápasu Jakub Taneček, o sedm minut později navýšil vedení Sobotky Dan Wojcik. Mimo dvou situací, které vedly ke gólům, měli domácí i další šance. Sobotka se několikrát dostala k samostatným únikům proti brance Bílé Třemešné, gólmana Jakuba Jákla ale znovu nepřekonali. Bílá Třemešná si v prvním poločase vážnější šance nevytvořila, a domácí tak vedli po první půli 2:0.

Ve druhé půli hosté i díky prostřídání zlepšili svoji hru. Bílá Třemešná s přibývajícím časem čím dál víc ovládala hru a Sobotce jako by docházel dech. Kýženého snížení se hosté dočkali v osmdesáté třetí minutě, kdy na 2:1 upravil Dominik Žaba. Kontaktní branka nabudila Bílou Třemešnou. V závěru si hosté vytvořili drtivou převahu, které domácí horkotěžko odolávali. Šance na vyrovnání však Bílá Třemešná nevyužila. Sobotka tak s vypětím všech sil udržela těsné vedení a dovedla zápas do vítězného konce.

SK Sobotka
Ladislav Štrobl - trenér SK Sobotka: V prvním poločase jsme měli vstřelit více branek. Šli jsme třikrát sami na branku a nic. Ve druhém začali být hosté od šedesáté minuty jednoznačně lepším týmem, snížili a my byli rádi, že jsme výhru ubránili. Na druhou stranu jsme v situaci, kdy díky zraněním lepíme sestavu jak se dá, takže hráči zaslouží poděkování za bojovnost, kterou se odprezentovali. Výborně utkání odřídila trojice rozhodčích a neměli to jednoduché.