29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

Sestupující Provodov zdolal Lázně Bělohrad

37. D. Hlava , 71. D. Hlava - 43. J. Lánský
0

Fotbalisté Provodova se s domácím publikem rozloučili výhrou 2:1 nad Lázněmi Bělohrad. Symbolické vítězství zařídil dvougólový David Hlava.

V úvodu se hrálo vyrovnané utkání. Domácí se snažili po krajích hřiště pronikat do pokutového území, bělohradští obránci ale včasnými a přesnými skluzy akce Provodova zastavovali. Na první gól se proto čekalo až do závěru poločasu. Ve třicáté páté minutě postupoval domácí David Hlava vstříc bráně Lázní Bělohrad. Útočník Provodova procedil míč skrze vybíhajícího gólmana Marka Galla a zakončením do odkryté brány otevřel skóre zápasu. Z vedení se domácí radovali jen několik minut. Ve třiačtyřicáté minutě určil poločasové skóre 1:1 Jakub Lánský.

Krátce po začátku druhé půle mohli hosté strhnout skóre na svoji stranu. V padesáté čtvrté minutě Tomáš Berger vedl po levé straně přečíslení Lázní. Svůj postup završil prudkým centrem, který se snesl k Bergrově spoluhráči, ten ale střelou bez přípravy trefil připraveného gólmana Františka Baláže.

Rozhodující branku nakonec vstřelil Provodov. V jednasedmdesáté minutě našel Lukáš Khun rozběhnutého Davida Hlavu. Domácí útočník se dostal do pokutového území a střelou namířenou do dolního rohu brány vrátil Provodovu vedení. Lázním Bělohrad se v závěru vyrovnat nepodařilo. V závěru ještě došlo ke strkanici, kvůli které se na hřiště dostaly i lavičky obou týmů. Zdánlivě bouřlivá situace se rychle uklidnila, rozhodčí udělil hráčům na obou stranách žluté karty. Gólové dramatické momenty již zápas nenabídl. Sestupující Provodov se tak se svými fanoušky rozloučil tříbodovým vítězstvím.