29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Cidlina nevyužila drtivou převahu a podlehla Novému Městu

0

Fotbalisté Nového Města byli v zápase s první Cidlinou velmi efektivní. Více ze hry měli po celý zápas hosté, více gólů však vstřelili domácí. Nové Město v závěru potrestalo zaváhání Cidliny a rozhodlo o výhře 2:1.

Cidlina byla v průběhu celého zápasu aktivnější a nebezpečnější. Již po třiceti vteřinách se v úvodní šanci zápasu octl Václav Šorm, záložník hostů ale z malého vápna minul bránu. Podobně si v následujících minutách vedli i jeho spoluhráči. Fotbalisté Cidliny byli buď nedostatečně přesní, nebo troskotali na brankáři Janu Šebestovi. Jeho protějšek, gólman Stanislav Strýhal, neměl v bráně Cidliny příliš práce, přesto lovil míč ze sítě jako první.

V padesáté minutě Novoměstští rozjeli rychlou křídelní akci, kterou završili centrovaným balonem. Ten se v pokutovém území snesl k Pavlu Růžičkovi, který hlavou otevřel skóre zápasu. Drtivý nápor Cidliny nakonec vyústil ve vyrovnávací branku v sedmdesáté sedmé minutě, kdy se prosadil střídající útočník Martin Holec.

Cidlina se ale v konečném účtování musela obejít bez bodu. V osmdesáté páté minutě hosté přišli o balon, čehož využil Josef Semerák, který centrem vyzval ke skórování Radima Darebníka. Nové Město tak zvítězilo nad momentálně prvním týmem tabulky 2:1. Konečně rozuzlení boje o prvenství v Krajském přeboru se tak odkládá do závěrečného kola.

MFK Nové Město nad Metují
Jaroslav Macháček - sekretář klubu MFK Nové Město nad Metují: Naše vítězná šňůra má pokračování. Hosté zvláště v prvním poločase ukázali, proč jsou v tabulce tak vysoko. Druhý poločas byl již vyrovnaný, ale my jsme byli produktivnější. Domácí hráči si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost, protože proti tak kvalitnímu soupeři se ani jinak hrát nedá.

J. Šebesta [-] - P. Srubjan [-] , P. Zákravský [-] , N. Soumar [-] , D. Nejman [-] - P. Růžička [-] (81. V. Maur [-] ) , A. Valášek [-] , J. Vít [-] (46. R. Darebník [-] ) - L. Macháček [-] (90. Z. Lanta [-] ) - J. Semerák [-] (90. A. Lelek [-] ) , V. Jelen [-]