24.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

Jičín třemi góly během osmi minut otočil zápas s Vysokou

51. M. Miler , 56. M. Ptáček (vl.) , 59. M. Kocourek , 79. M. Mészáros - 42. V. Bělka , 87. T. Prorok
0

Po prvním poločase sice fotbalisté Vysoké vedli o jednu branku, o toto těsné vedení ale rychle přišli. V rozmezí padesáté první a padesáté deváté minuty vstřelil Jičín tři góly, a otočil tak výsledek na svoji stranu.

Vysoká se ujímá vedení

Oboustranně vyrovnaný první poločas nabídl ve svém závěru jedinou branku. Ve čtyřicáté druhé minutě nejprve domácí z úhlu těsně minuli branku. Prakticky z následní akce se Vysoké octla v totožné příležitosti. Vojtěch Bělka využil bohorovného počínání jičínského obránce, obral ho u autové čáry o balon a vydal se do pokutového území. Při střele z úhlu zamířil lépe než před několika okamžiky jeho soupeř, překonal Michala Puše a poslal Vysokou do poločasového vedení 0:1.

Jičín třemi rychlými góly otáčí

Do druhého poločasu vstoupil Jičín ve velkém stylu. V padesáté první minutě gólman Milan Pavliš podběhl centrovaný balon, k míči se tak dostal jičínský Michal Miler, který pohodlně srovnal na 1:1. O pět minut později zatáhl míč po pravé straně Michal Voldán, jehož centr si do vlastní sítě srazil hostující obránce Martin Ptáček. Drtivou osmiminutovku, během které Jičín vstřelil tři góly, završil Marek Kocourek, který se prosadil po přihrávce Matěje Mészárose.

Vysoká neměla čas, aby se jim z rychlého jičínského obratu točila hlava. Hosté se v následujících minutách snažili o vyrovnání a Jičín hrozil z brejků. Deset minut před koncem využil Matěj Mészáros zaváhání domácí obrany a dalším gólem zvýšil na 4:1. Snižující gól zaznamenala Vysoká příliš pozdě. Branka Tomáše Proroka z osmdesáté sedmé minuty byla pouze kosmetickou úpravou výsledku. Jičín zvítězil nad Vysokou 4:2.

SK Jičín
Miroslav Jeník - trenér SK Jičín: Sice jsme první poločas prohráli 0:1, ale náš výkon byl kromě inkasované branky v jeho závěru celkem slušný. Místo, abychom ke konci poločasu z vyložené šance skórovali, tak jsme hned z následného protiútoku inkasovali zbytečný gól. O výsledku rozhodlo prvních 15 minut druhého poločasu, kdy jsme vstřelili během devíti minut tři branky, čehož si proti takto silnému soupeři cením a jsem rád, že tři body zůstaly v domácím prostředí.