19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

--

--

Velká Polom – Ludgeřovice

0

Souboj mužstev ze středu tabulky se odehrál ve Velké Polomi, kam přijely Ludgeřovice. Domácí doma nerozdávají body lacino, ale toto utkání pro ně nebylo šťastné. Již v 7. minutě se domácím zranil středopolař Novák. Ve 22. minutě hostující Karel Klos nacetroval na Pěntku, který otevřel skóre – 0:1. Aby toho nebylo málo ve 25. minutě odstoupil se zraněním další domácí fotbalista, konkrétně obránce Coufal. Domácí se i přesto snažili zejména nakopávanými balóny dostat před ludgeřovickou branku, ovšem ve vzdušných soubojích kralovali Balgar s Nagelem, kteří domácím nic nedovolili.

Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu. Domácím se nedařilo, hosté zkoušeli hrát po zemi, což se nakonec ukázalo efektivnější. Polomští si ve snaze vyrovnat vytvořili tlak, který bohužel pro ně vyústil pouze ve větší množství rohových kopů, ze kterých se však nedokázali prosadit. V 73. minutě si navíc nepohlídali náběh Postředníka, kterého Pěntka vybídnul ke skórování – 0:2. V 76. minutě domácím svitla malá naděje, kdy se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Bělan. Ovšem byli to hosté, kteří mohli znovu udeřit. V 81. minutě po dlouhém nákopu Fejerčáka, Pěntka přebral míč, kličkou se zbavil domácího obránce a dloubákem nastřelil břevno domácí branky. Co se nepovedlo Pěntkovi, to dokonal Fejerčák. Opět dlouhý nákop našel vepředu Pěntku, který tentokrát nahrál Fejerčákovi, jenž v 89. minutě uzavřel skóre zápasu střelou pod břevno domácí branky – 0:3.

TJ Velká Polom
Josef Bartoš (trenér): „Kdyby utkání skončilo 0:0, asi by se nikdo nedivil. Dnes rozhodla hra obran. Naše vyrobila tři obrovské chyby, které hosté potrestali. Navíc jsme byli dopředu úplně bezzubí. Za celý zápas jsme vystřelili snad jen jednou na branku.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka (útočník): „Trenéři dnes připravili taktiku, která fungovala. Velmi dobře v defenzivě zahráli Balgar a Nagel, kteří pohlídali všechny nakopávané balóny. Utkání nemělo bůhvíjakou úroveň, nám se podařilo potrestat chyby domácích.“

L. Kozelský [-] - J. Trojek [-] , J. Coufal [-] (25. L. Měch [-] ) , J. Daněk [-] , R. Šmída [-] - J. Chudoba [-] , M. Novák [-] (7. P. Šmída [-] ) , P. Sztefek [-] , R. Popek [-] - J. Sztefek [-] (78. J. Sztefek [-] ) , J. Vyhlídal [-]

D. Köhler [-] - J. Adamčík [-] , D. Balgar [-] , R. Fejerčák [-] , D. Nagy [-] - M. Postředník [-] (89. P. Strakoš [-] ) , Z. Nagel [-] (65. K. Kolasa [-] ) , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] (80. D. Rozhon [-] ) - M. Pěntka [-] (85. D. Lischka [-] ) , R. Bělan [-]

Hráči zápasu: P. Sztefek - D. Balgar , M. Pěntka , Z. Nagel .
Místo: Velká Polom.