17.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

--

Šilheřovice - Darkovice

0

29.3.2015

Šlágr kola se hrál v neděli v Šilheřovicích. Utkání ovlivnil vítr, který znemožňoval lepší kombinace. První poločas hráli s větrem v zádech hosté. Z tohoto plynula jejich mírná převaha. Paradoxně ovšem mohli jít do vedení domácí, kdy hostující brankář váhal s odkopem tak dlouho, až nastřelil jednoho z dotírajících domácích hráčů. Naštěstí pro něj míč minul branku. Do poločasu šli přesto hosté díky Janošovi s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase měli vítr v zádech domácí a karta se začala obracet. V 50. minutě domácí Martinka srovnal na 1:1. Poté se ovšem hrál fotbal pouze mezi šestnáctkami, bez šancí. Až v 83. minutě krásnou střelou z přímého kopu přímo do šibenice rozhodl zápas domácí matador Voznica. Hosté již neměli čas na odpověď.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas, který ovlivnil silný vítr. Nám se podařilo ze dvou šancí vstřelit dva góly. Zejména ten Voznicův průměrný zápas ozdobil,“ shrnul za domácí tým Zdeněk Žvaka.

„Tomuto zápasu by spíše slušela remíza. Na ten trestný kop jsem si lehce sáhnul, bohužel se mi jej nepodařilo vytěsnit z prostoru branky,“ za poražený tým zhodnotil brankář Štěpán Chlappek