19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2016-2017

7.0

4.0

Žichovice vezou tři body z Mochtína

0

Mochtín chtěl Žichovicím oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Šancí na to měl dost, ale při Žichovických stáli všichni svatí.

Šiška z úhlu propálil Kodeše

Do utkání vstoupili lépe Žichovičtí, kteří byli aktivnější, lépe se pohybovali a byli také důraznější.

Dokázali si vytvořit také více příležitostí a jednu z nich dokázal využít Radim Šiška, který prostřelil z úhlu Kodeše, 0:1! Na gól přihrával hlavou Šimáček.

I v dalším průběhu prvního dějství byli Žichovičtí lepší, posilněni vstřelenou brankou se dostávali do dalších šancí.

Mochtín se po inkasované brance trochu oklepal a i on se dostal do hry. Hrozil zejména z dlouhý balónů za žichovickou obranu. Vyrovnávací branky se ale domácí nedočkali a do kabin se šlo za jednobrankového vedení hostujícího celku.

Drtivý tlak v závěru domácí využít nedokázali

Druhý poločas byl ale úplně o něčem jiném. Zatímco první půle patřila Žichovicím, ta druhá patřila jasně domácímu Mochtínu.

Mochtín si postupem času vytvořil velký tlak, čemuž dopomáhala velká řada standardních situacích před vápnem Žichovic.

Domácí se však trápili s koncovkou. Tři velké šance neproměnili J. Dolejš, J. Cihlář a Z. Plánička. Když už byl skvělý brankář Janda překonán, tak ho na brankové čáře zastoupil pohotovou hlavičkou Jiřík a posléze také akrobatický zákrok Bálka.

Žichovice zahrozily pouze po střele Beneše a hlavičce Musila, ale ani jeden pokus za zády Kodeše neskončil.

Domácí vsadili v závěru utkání vše na jednu kartu a vytvořili si neskutečný tlak, který však k brance nevedl.

Mochtín neměl potřebné štěstí ke vstřelení branky a na apríla by zřejmě nedokázal vstřelit branku ani kdyby se hrálo utkání o dalších devadesát minut déle.

TJ Žichovice
web TJ Žichovice, tj.zichovice.cz: V úvodu zápasu jsme byli aktivní a nepouštěli domácí na vlastní polovinu hřiště. Odměnou nám bylo několik šancí a nakonec i vedení, které po vyhrané hlavičce Šimáčka zajistil střelou k tyči Šiška. Po pauze se nám nedařilo držet míč a domácí nás hlavně díky standartním situacím zatlačili do defenzivy. Mochtínští si vytvořili několik příležitostí, ale buď netrefili branku nebo se nám podařilo jejich pokusy zblokovat. Výhru jsme udrželi i v hektickém závěru a na to, že byla trochu šťastná, se historie neptá. Nejlepším hráčem zápasu byl o prsa vietnamské ženy vyhlášen David Staněk.

Místo: Mochtín. Počet diváků: 100. Rozhodčí: ČERMÁK Vladimír - PETRŽELKA František, DOKSANSKÝ Tomáš.