18.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Opět oslabené Hrotovice B jasně prohrály s Rudíkovem

0

Hrotovice B si již zvykly hrát zápasy s malým počtem hráčů a to na zisk bodů rozhodně nemívá šanci, kór proti druhému Rudíkovu, který překvapení nedopustil

Hosté se brzy uklidnili

Domácí nastoupili k utkání pouze s devíti hráči, ale hosté, jakoby si byli příliš jisti tím, že jim domácí nemůžou ublížit, přistoupili k utkání v prvních minutách velmi vlažně. A tak hned ve druhé minutě domácí měli na svých kopačkách vedoucí branku, kdy po rychlé akci středem hřiště nejprve trefili vyběhnuvšího gólmana a i poté z dorážky opět ukryl míč ve své náruči brankář hostí. Ve čtvrté minutě na sebe poprvé upozornili hosté, z pravé strany nacentroval Honza Trnka, na zadní tyči si na míč počíhal Skryja, ale hlavičku poslal obloučkem nad branku. V 6. minutě nacentroval na Štolpu Dobrovolný, Štolpa si míč ještě připravil a poté protáhl brankáře domácích. Z následného rohu už se hosté radovali. Centr Jana Trnky sklepl Skryja před vápno na Pažourka, který umístěnou křížnou střelou poprvé rozvlnil síť za zády domácího brankáře. 9. minuta a další šance hostí, po kombinaci středem hřiště narazil Komínek Mikyskovi, který střelou z první přestřelil branku. V 10. minutě domácí kapitulovali podruhé po rychlé akci po pravé straně hostí. Jaša vyslal na pravé straně kolmici na Komínka, který křížným přízemním centrem našel zcela osamoceného Skryju, který z malého vápna neměl sebemenší problém uklidit balón do prázdné branky. 16. minuta a další závar před brankou domácích, po rohovém kopu se ve vápně k balónu dostal Nožička, pálil tvrdě k tyči, naštěstí pro domácí však do dobře postaveného obránce. V 19. minutě poslal míč do vápna hostí Jaša, domácí obránce netrefil míč a Mikyska se ocitl sám před brankářem. Jeho první pokus gólman domácích vyrazil, avšak znovu jen k Mikyskovi, který na druhý pokus již míč do branky dopravil a stanovil průběžné skóre na 3:0 pro hosty. Ve 23. minutě poslal centr do vápna domácích Jaša a Komínek na úrovni penalty z první přestřelil branku. O minutu později poslal z levé strany přesný pas do vápna Pavel Trnka na Mikysku, ten však pouze našel náruč domácího brankáře. Šance přicházely nadále, ve 26. minutě našel z pravé strany J. Trnka na vápně Komínka, ten si míč přehodil na levou nohu a jeho střela jen těsně minula levou tyč. Hned z následující akce zkoušel z levé strany technický „obstřel“ Pavel Trnka, ale obstřelil nejen brankáře, ale i branku. Ve 29. minutě poslal Jan Trnka přesný centr na hlavu Mikysky, ten však minul branku. Šance střídala šanci a hned z následného útoku našel Komínek Pavla Trnku, ten překonal brankáře domácích, ale na brankové čáře doslova zasedl míč obránce domácích, z následného závaru Honza Trnka netrefil z vápna branku. Krásná akce přišla ve 33. minutě, kdy Dobrovolný krásnou uličkou vyslal Komínka, ten zmátl obranu hostí, když patičkou narazil na vápno osamocenému Mikyskovi, ten však v další velké šanci trefil tyčku a dorážku ukryl brankář bezpečně v rukavicích. Hned nato přišla další příležitost, když na vápně Mikyska obehrál dva protihráče a byl faulován. Z velmi výhodné pozice pro přímý kop trefil následně Dobrovolný hráče ve zdi. Ve 40. minutě se snažil Jaša centrem z pravé strany najít spoluhráče v pokutovém území, centr mu však nevyšel a řádně protáhl brankáře hostí, který míč na poslední chvíli vytěsnil na roh. Z něho nedůrazně hlavičkoval Mikyska mimo branku. Těsně před poločasem se po rychlé kombinaci zjevil ve vápně osamocený Komínek, ale chyběl mu krok a brankář domácích mu stihl míč ukrást z kopaček. Když už to vypadalo, že se poločas dohraje bez další branky, napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Mikyska a utěšenou přízemní střelou uklidil míč k tyčce za bezmocného brankáře domácích.

Hosté přidali ještě tři góly

Druhý poločas začal ve vlažném tempu a s jednou změnou v sestavě hostí, když Nožičku střídal Koch. První šance přišla až ve 49. minutě. Koch si vyměnil na levé straně míč s Dobrovolným, ten poté nacentroval do vápna domácích, míč propadl k osamocenému Mikyskovi, který nechal polovysokou střelou vyniknout gólmana. Hned nato po rychlé akci po ose Pavel Trnka, Honza Trnka, Štolpa posledně jmenovaný trefil břevno domácí branky. V 52. minutě poslal kolmici Štolpa na Pavla Trnku, domácí bek ještě v poslední chvíli míč ztlumil, ne však tak moc, aby akci utnul a tak se Pavel Trnka ocitl tváří v tvář brankáři a nabídnutou příležitostí nepohrdnul a uklidil míč křížnou střelou do branky domácího týmu. Téměř z následující akce navyšují hosté na 6:0, když Jaša našel centrem hlavu Mikysky, který se tentokrát hlavou nemýlil a dokonal tak svůj hattrick. V 59. minutě střídal střelce první branky Pažourka Skryja Vít. V 64. minutě se na vápně pěkně uvolnil Štolpa a zkusil technickou střelu levou nohou, ale obránce mu ji srazil na roh. Další akci zakončoval nejmladší hráč na hřišti Vít Skryja, ale jeho střela pouze vyprášila rukavice domácího brankáře. V posledních dvaceti minutách tempo opadlo a hosté se do šancí dostávali zřídka, ale i přesto měli několik možností, jak navýšit skóre. Nejdříve obdržel přesný centr do vápna Komínek, ale z bezprostřední blízkosti trefil hlavou bránícího hráče domácích. Posléze poslal dlouhý přesný pas na velké vápno z pravé strany Jan Trnka na Z. Trnku, ale jeho hlavička jen těsně minula šibenici domácí branky. V závěru se domácí pokusili alespoň o čestný úspěch a podnikli několik útočných výpadů, kdy nejnebezpečnější z nich, kdy se řítil osamocený hráč domácích na branku hostí, vyřešil brankář hostí Doležal, který včas vyběhl a znervóznil útočníka domácích a situaci dohasil dobře se vrátivší Jaša, který míč uklidil do bezpečí. Stejně jako v prvním poločase, když už se zdálo, že se již nic zásadního nestane, podnikli hosté rychlý útok po levé straně. Dobrovolný poslal přihrávku na vápno Z. Trnkovi, který okamžitě narazil na levou stranu volnému Kochovi, který zatáhl do vápna a našel na penaltě nabíhajícího V. Skryju, který propasíroval posedmé míč za záda domácího brankáře a vsítil tak svoji první branku v mužské kategorii. Hned po rozehrání ze středového puntíku rozhodčí zápas ukončil. Hosté si tak odvážejí tři body za vítězství 7:0. Nutno však dodat, že domácí i přes své oslabení, podali velmi sympatický výkon, nepůsobili odevzdaným dojmem a bojovali do úplného konce.

Sokol Hrotovice B
Svoboda Milan, vedoucí: Opět tento zápas nebudu komentovat, ale v devíti lidech se opravdu nedá hrát.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: „Povinné vítězství proti oslabenému soupeři. Vstřelili jsme sedm gólů, ale kolik šancí jsme ještě neproměnili!!!“

V. Hutař [-] - D. Denemarek [-] - L. Dvořák [-] - J. Virgl [-] - R. Novák [-] , J. Dufek [-] , V. Beneš [-] , A. Kovář [-] , T. Novotný [-]