19.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Hrady padly se Srubcem

0
Dva zápasy během čtyřiadvaceti hodin, nula bodů a skóre dva ku deseti, to je bilance Nových Hradů z prodlouženého víkendu

Půle těsně pro hosty

Nové Hrady měly v nohách nedělní zápas na Dobré Vodě kde inkasovaly hned šest gólů. To hosté ze Srubce měli na odpočinek o jeden den déle, navíc mohli regenerovat lépe a to díky domácí výhře nad béčkem Týna v poměru 2:1. V prvním poločase nebyl k vidění zrovna oslnivý fotbal. Domácí se sice snažili, ale ve finální nebo předfinální fázi se jim nedařilo najít správné řešení. Ani hosté ze Srubce nebyli nejspíš v nejlepší formě, přesto se mohli radovat ze vstřelené branky. Ve 13. minutě se po centru prezentoval přesným zakončením Muzika, 0:1. Více branek první půle nenabídla.

Čtyři branky do čtvrthodiny a tečka v závěru

Úvod druhé půle byl na góly poměrně štědrý. Nejprve v 51. minutě zvýšil náskok hostů František Hekrdla, 0:2. Ovšem po dvou minutách vykřesal jiskřičku naděje Roman Brousek, když snížil na 1:2. Za další tři minuty se mohla hrstka domácích příznivců radovat znovu a to zásluhou Jakuba Brouska, 2:2. Po dalších dvou minutách hry už zase bylo všechno jinak a sudí Hučík zapisoval do svého notýsku dalšího střelce. Janouškovu střelu totiž Koprna jen vyrazil a první u balonu byl Hálek jenž vrátil hostům vedení, 2:3. Nové Hrady se však nevzdávaly a dál bojovaly o výsledek a potřebné body, které by je posunuly blíž k záchraně. Nejen, že se domácí nedokázali prosadit, ale v samém závěru inkasovali čtvrtou branku. Do otevřené obrany se od půlky proti jedinému obránci řítil Budějcký s Leštinou. Budějcký situaci vyřešil přihrávkou před bránu a Leština s pomocí tyčky dopravil míč do sítě, 2:4.

TJ Slavoj Srubec
René Janoušek (hrající trenér hosté): Věděli jsme, že na půdě posledního celku nás nebude čekat nic jednoduchého. Navíc jsme museli znovu nahradit našeho stopera, který chyběl už v sobotu. Když pominu nějaké pasáže, tak jsme nehráli zrovna dobře. Určitě ne tak jak jsme si představovali. Zvítězili jsme snad jen díky tomu, že sebevědomí soupeřových hráčů není tam kde by být mělo. První gól jsme dali z ničeho. Ve druhé půli jsme během několika málo minut po našich hrubých chybách dostali dva góly. Dali jsme sice třetí gól, ale od té doby měly Hrady možnosti zápas vyrovnat, ne-li vyhrát. Kdyby měli někoho šikovnějšího body jsme asi neodvezli. Hráli vabank a nebylo to vůbec špatné. Mají rychlé a šikovné kluky, kteří střídají dobré momenty se špatnými. Každopádně jsme rád za šest bodů z tohohle prodlouženého víkendu. Pochválit musím Hálka, Františka Hekrdlu a Budějckého jenž po čtyřleté pauze absolvoval dva zápasy během třech dnů.