20.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Dobrovodský válec ve druhé půli přejel Veselí

0

Až do 63. minuty svítily na brankovém ukazateli dvě nuly. Pak ale domácí rozjeli brankovou smršť. Dvakrát se radoval z překonání brankáře Hejla Petr Šteyer.

Z počáteční oťukávané se žádné šance v úvodu zápasu ani narodit nemohly, hrálo se po vápna a brankáři Pauer s Hejlem byli bez práce. První poločas tak díky pozorným obranám mnoho zajímavého nenabídl a rozhodnout se mělo až v pokračování utkání…

I ve druhém dějství pokračoval opatrný zápas. V 63. minuty se ale vše zlomilo. Dlouhý balón dosud pozorná defenziva Veselí propustila ke Granovovi, který tak mohl postupovat sám na brankáře. Kanonýr v zakončení zúročil pohodu získanou ve střelecky povedeném posledním zápase a prostrčením míče mezi nohy dostal domácí do vedení – 1:0. Pár chvil na to byl k vidění stejný obrázek – Granov opět postupuje sám na brankáře, který tentokrát útočníka fauluje – penalta! Na penaltový puntík si postavil míč sám Granov, jenomže bránu přestřelil!

Domácí to dlouho mrzet nemuselo. Veselí přestalo stíhat, probuzený střelec Šteyer se prosmýkl mezi beky a v 71. minutě skóroval – 2:0. Zkušeným zakončením se Šteyer prezentoval i po dalším svém průniku v 84. minutě a dorazil rezignovaný tým Veselí – 3:0. Domácí neměli slitování a přidali před koncem zápasu ještě čtvrtý kousek. Při přečíslení postupovali ve třech proti dvěma,  Arnold posunul míč na Granova, ten jej nabídl Volfovi, který už si nadvakrát poradil s tím, jak dostat míč do sítě – 4:0

FK Olympie Březová
Michal Granov (útočník): "Tento zápas jsme hlavně vybojovali, hráli jsme tak, jak si představujeme. V zápase bych vyzdvihl naší celou obranu hrající ve složení Candra, Lašák, Marek, Baštář. Myslím, že jsme odehráli zatím nejlepší poločas na jaře."