25.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2016-2017

--

Rokytnice slaví díky vysoké výhře titul

10. M. Vahila (p.) , 16. R. Ferkl , 27. R. Ferkl , 34. M. Vahila , 44. M. Vahila , 56. M. Prokeš , 59. M. Vahila , 71. J. Veleba , 82. M. Vahila
0

Zbýval poslední krok, stačilo uhrát pouze bod a tým Rokytnice by vyhrála první titul od sezóny 1990/1991. Domácí hráči si s chutí zastříleli, rozdrtili Čáslavice 9:0 a nemuselo je už zajímat, jak dopadne zápas Starče v Chlístově nebo následující kolo. Titul OP za sezónu 2016/2017 putuje do městysu u říčky Rokytné.

Debakl v první půli

Domácí vstoupili do zápasu velkým stylem. V 10. minutě byl ve vápně faulován A. Štefánek a domácí střelec Vahil'a se nemýlil a přilížil Rokytnici k titulu. O šest minut později se rokytnický kotel opět zaradoval, tentokrát na zadní tyči číhal Ferkl a nechytatelnou střelou rozvlnil síť. Ferkl si zápas náramě užíval a další gól přidal ve 27. minutě. Do konce prvního poločasu zkompletoval svými dvěma zásahy ve 34. a 44. minutě hattrick nejlepší střelec soutěže Vahil'a, a to mohli být hosté radí za příděl ,,pouze" v podobě pěti branek.

Desítky se domácí fanoušci nedočkali

Domácí pokračovali ve své hře a v 56. minutě si doslova pohrál Prokeš s čáslavickou obranou a zvýšil na 6:0. Hráči hostů byli bezmocní, vypadalo to, že jim na Sádku zamrzly vinice a tak o 3. minuty později si Vahil'a naskočil na centr Kašiára a přidal svůj čtvrtý gól. V závěru zápasu přidali branky nejprve Veleba a poté opět kapitán Vahil'a a na tabuli svítil výsledek 9:0. Fanoušky očekávana desítka i přes kupu šancí nepadla. Po závěrečném hvizdu mohl klub z Rokytnice slavit mistrovský titul již kolo před koncem soutěže.