10.0

Na Střelnici se opravdu střílelo, v Domažlicích viděli diváci osm gólů

11. P. Mužík , 22. O. Ruml , 51. D. Bezdička , 57. D. Bezdička , 72. M. Špírek , 78. D. Boček - 85. J. Grunert (p.) , 87. M. Faust
0

Sportovní areál Střelnice v Domažlicích dostál svému názvu. Domácí Jiskra zde dokázala rozstřílet Litoměřicko v poměru 6:2. Na šesti gólech se podílelo pět různých hráčů.

Litoměřicko příliš nevzdorovalo

Od úvodních minut se Domažlice rozehrály ke skvělému výkonu a prosadili se po jedenácti minutách hry. Na přímý kop, těsně za hranicí šestnáctky, zahraný technickou a umístěnou střelou Petra Mužíka přes zeď neměl Pechatý nárok – 1:0. Než se hosté stačili otřepat, naběhl na přihrávku za obranu rychlonohý Ondřej Ruml a jeho křížná střela po druhé rozvlnila síť podruhé 2:0. Šanci ke snížení stavu si hosté vypracovali ve 33. minutě, ale Valenta nezakončil přesně. Později vypálil Šlehofer, ale našel pouze připraveného Švihoříka.

Domažlice excelovaly

Ve druhém poločase se v rozmezí šesti minut dvakrát prosadil David Bezdička a za stavu 4:0 se středeční zápas jevil jako rozhodnutý. Domažlice válely dále, v 73. minutě zkompletoval Miroslav Špírek sbírku pěti gólů za zády Pechatého – 5:0. Aby toho nebylo málo, po chvilce přidal šestou trefu Daniel Černý – 6:0. Následovala korekce ze strany Litoměřicka. Čestný gól si z penalty připsal Jakub Grunert – 6:1. Vzápětí Kalaš vystihl rozehrávku domácích hráčů, předložil míč Marku Faustovi, který nabídkou nepohrdl a zmírnil vysokou prohru – 6:2.

Článek byl upraven redakcí

TJ Jiskra Domažlice
Radek Kronďák (trenér): "Tento zápas se nám povedl, nasázeli jsme hodně gólů, takže samozřejmě velká spokojenost. Pomohlo nám vstřelení rychlé branky, vzápětí druhou, uklidnili jsme se a po přidání třetího gólu už to byl jasný průběh. Za hráče zápasu tentokrát označím Davida Bezdičku, dal dvě branky, tak to nemůžeme opomenout."

J. Švihořík [-] - M. Bauer [-] , D. Bezdička [10.0] (88. D. Černý [-] ) , O. Ruml [7.0] (73. M. Hejda [-] ) , J. Blažek [-] , D. Brožík [-] , P. Mužík [6.0] (61. M. Špírek [-] ) , M. Hrubý [-] , O. Chocholoušek [-] , P. Mráz [-] , P. Průcha [-] (68. D. Boček [-] )