--

Góly padaly až po poločase, velmi důležité body vybojovala rezerva Táborska

85. M. Novák (p.) - 47. V. Kostka , 68. D. Souček
0

Lekci z produktivity dostaly Zápy, které padly s rezervou Táborska na domácí půdě těsným výsledkem. Hosté přečkali celý první poločas, kdy domácí vlivem nepřesností nezvládli Řeháka vážně ohrozit a naopak ve druhém využili dvou momentů ke dvěma gólům. Na výhře nic nezměnil ani kontaktní gól Miroslava Nováka z penalty.

Pávek se neprosadil po rohu

Úvodní minuty příliš atraktivní podívanou nenabízely, na první větší akci zápasu diváci museli čekat do dvanácté minuty. Rohový kop Pavlíka jeden z hráčů tečoval hlavou před Pávka, který trestuhodně přestřelil bránu. Otěže zápasu ve svých rukách drželi právě Zápy, ale veškeré akce skončily nepřesností v útoku. Druhou větší šanci pak domácí promarnili střelou do boční sítě. Diváci se tak mohlo těšit na druhý poločas a doufat, že po obrátce bude k vidění lepší fotbal.

Souček rozhodl dalekonosnou střelou

Hned na začátku se toho dočkali hosté, když si na přímý kop počíhal Vojtěch Kostka a překonal Straku, který inkasoval z první vážnější akce – 0:1. Zápy stále doplácely na nepřesnosti, přišly i o klíčového Svobodu a po chvilce od jeho střídání se Straka zaskvěl důležitým zákrokem. Totální zmar pak museli cítit hráči s fanoušky při druhém gólu Táborska. Daniel Souček si všiml špatného postavení Straky a střelou z téměř čtyřiceti metrů zmrazil naděje domácích na bodový zisk – 0:2. Své vedení si hostí pečlivě hlídali, ale pět minut před koncem si Zápy vybojovaly penaltu. Exekuce se ujal netradičně Miroslav Novák, který nekompromisním tvrdým zakončením vykřesal naději – 1:2. Ve zbylých minutách hry využilo Táborsko dvou možností střídání a výhru udrželo.