1.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Sosnová se předvedla a bere vítězství

0

Hostující celek ze Sosnové přijel na Lokotku áčko a čekalo nás derby! Domácí vyloženě propadli a na závěr se tak mohou radovat hosté. Ti totiž předvedly snad nejlepší výkon podzimu a právem berou plný počet...

Sosnová nezačínala kompletní

Hosté de facto přijeli v deseti a sestavu lepili v průběh utkání. První poločas byl víceméně taktický, protože hosté nechtěli pustit branku a dostat se do nevýhody. Naopak domácí chtěli vedení urvat, ale to se jim po celou půli nedařilo. Poločas tak nakonec dozněl do svého konce za počátečního stavu 0:0.

Lokotka nakonec podlehla

Hosté se v první polovině hry domácích poněkud báli a ve druhé půli se museli zvednout. Báli se celkem neoprávněně, protože domácí nebyli schopni si vytvořit pořádnou šanci, natož dát branku. V 56. minutě se k míči dostal Hamata, který přízemní střelou provětral brankáře, který míč pouze vyrazil ke Gavlíkovi, který již neměl problém poslat hosty do vedení 0:1. Jenže v 76. minutě se o vyrovnání zasloužil Jan Lupšák a muselo se začít zase od začátku.

Po brance byli opticky lepší domácí, ale za nedlouho hosté pochopili, že mají na vítězství a podle toho také začali hrát. Pomohla jim určitě i červená pro domácího Jana Starého. Nakonec to byl právě veterán Slipčenko, který rozhodl o posledních třech bodech pro hosty, když se dokázal v 85. minutě prosadit hlavou. Stav zápasu tak dopadl 1:2.

TJ Lokomotiva Česká Lípa
Jan Horáček (trenér Lokotky): Očekávali jsme tři body, hráli jsme totiž poslední utkání doma. Hosté nastoupili v deseti, takže tím spíše měla přijít výhra. Ti ale nakonec dohráli v plném počtu a dokázali vyhrát. Dneska jsme zkrátka předvedli špatný výkon.

Sparta Sosnová
Milan Slipčenko (hráč Sosnové): Dneska jsme měli problémy se sestavou, ale nakonec jsme ji dokázali slepit a právě jeden z navrátilců do sestavy dokázal dát úvodní branku. Jinak jsme sem jeli s tím, že proti mladému týmu urveme všechny body a to se nám také povedlo. Vyzdvihnu právě navrátilce Gavlíka, který přišel, viděl, zvítězil. Zmíním i Pavla Košíka, ale vůbec, pochvalu si zaslouží celá jedenáctka, protože dnes jsme zahráli snad nejlépe, co se podzimu týče.

D. Kliment [-] - O. Pospíšil [-] , D. Tomášek [-] (42. J. Lupšák [-] ) , M. Horáček [-] , V. Česenek [-] , P. Lebduška [-] , J. Brejcha [-] , R. Lupoměský [-] , K. Kutloch [-] , J. Beneš [-] , J. Starý [-]

M. Janovský [-] - A. Gavlík [-] , P. Košík [-] , D. Jilemnický [-] , F. Ondřejka [-] , P. Doseděl [-] , J. Vokoun [-] , Z. Sameš [-] , T. Hamata [-] , M. Slipčenko [-] , R. Ladra [-]

ŽK: 11. J. Beneš , 50. D. Tomášek , 67. J. Starý - 36. M. Slipčenko , 62. T. Hamata , 87. J. Vokoun . ČK: 78. J. Starý .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: Řeháček Lubomír st. - KAPOUN Karel, ĎÖRĎ Mário.