18.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2016-2017

--

--

Sousedské derby vyznělo pro hostující nebahovský tým

0

Tento zápas je vždy vnímán jako malé derby z konce okresu. Přes kopec je to k oběma co by kamenem dohodil a poněvadž hráči obou soupeřů se střetávají i v zimní sálovce, je to i dost hecnuté. V nedělním podvečeru, kdy diváci sledovali fotbal a po očku přímý přenos z Francie, kde naši hoši hokejisti vydřeli výhru nad domácími, chtěli to samé od svých hochů.

Hosté domácí zaskočili výborným presinkem a vedením, které udrželi až do konce zápasu

Pod Osulí se hrál zajímavý zápas, kdy domácí i hosté potvrdili dobrou formu. Bojovné utkání začalo opatrně odzadu se snahou neudělat chybu. Jak domácí, tak hosté hráli o střed hřiště, s tím, že půjdou do rychlých brejků. Vitějovičtí ale brzy změnili styl a šli k brance postupným útokem. Ve 21. minutě hostující Jiří Mráz zmrazil domácí a vsítil vedoucí branku hostí. Nebahovští zpřesnili kombinaci, a ze zabezpečené obrany toho domácím moc nedovolili. Vitějovičtí se snažili do přestávky srovnat, ale hosty držel výbornými zákroky Tomáš Starý. Boj v poločase tak skončil lépe pro hosty.

V druhém poločase to bylo ze strany domácích stálé dobývání branky hostí a když vsítili gól, bylo to až za stavu 0:2. Hosté si tři body udrželi a mají pro ně velkou cenu

I druhé dějství přineslo dobrý fotbal. Bojovné utkání hodné derby pokračovalo dobrou taktickou hrou Nebahov, které šly zkušeně za třemi body. Vitějovičtí hráli postupně po krajích s centrem do pokutového území, ale tady vládl hostující brankář Tomáš Starý. Jak šly minuty, uvadal domácí tlak a rovněž koncovka. Hosté z ojedinělého protiútoku v 74. minutě zakončili Karlem Starým a vedli o dvě branky. To prakticky rozhodlo utkání, které nabídlo solidní fotbal. V závěru dostal domácí na kontakt Václav Ludačka čtyři minuty před koncem, ale to již na zvrat nestačilo, neboť Nebahovští jsou zkušený tým a body si pohlídal.