11.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Libchava dnes poprvé vítězí

0

Okna se doma určitě nechtěla dělit o body, ale skvěle připravené mužstvo hostů, které vědělo, že tady se body můžou zrodit, domácí pořádně překvapilo a o všechno je oloupilo. Libchava se snad konečně v soutěži chytila...

Libchava šla do vedení 0:1

Po dlouhé době se hostům podařilo sejít v kompletní sestavě a hned to bylo na hřišti znát. Ve 30. minutě se prosadil Brejška, který tak potvrdil dosavadní dominancí hostujícího týmu. Ten byl po většinu poločasu tím lepším celkem a promítlo se to právě na jediné brance poločasu. Domácí Libchavě nestíhali a víceméně se už jen soustředili na to, aby nedostali další branku do šatny. Týmy tak odešly do šatny za stavu 0:1 pro hosty, kteří byli ve vedení zcela zaslouženě. Ve druhé půli se navíc vedení ve finále nepustili.

Vyrovnanější hra od domácího celku

Okna dokázala hru vyrovnat a přiblížit se nadějím na nějaký ten bod v utkání a to se jim i povedlo. V 71. minutě se prosadil Lukáš Vácha, jenže hosty to vůbec neopařilo, naopak. Hned za minutku se prosadil Nevrlý Lukáš a poslal tak hosty do dalšího vedení, které nakonec vyznělo jako konečné. Domácí se do konce utkání ještě snažili a měli šance na vyrovnání, ale to se nekonalo a tak se dnes musejí smířit s domácí prohrou. Libchava tak zaslouženě bere plný počet a vítězí ve výsledku 1:2. Sbírá tak velmi cenné body, které ale stále znamenají poslední místo v tabulce. Díky výhře na tom jsou vlastně bodově stejně jako právě domácí.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (vedoucí Libchavy): Dnes jsme konečně v lize vyhráli a získali tři body. Asi to bylo tím, že jsem na zápase nebyl :), takže moje hodnocení bude mluvit spíše za tým, než za mě samotného. Chtěli jsme vyhrát, protože jsme si řekli, že pakliže to dnes nezvládneme, nemůžeme se nadále bavit o fotbale v Libchavě. To se nám naštěstí podařilo. Je to trochu divný, když Brejšku vyzdvihnu už asi potřetí v řadě, ale za poslední zápasy je to náš nejlepší střelec. Pochvalme také Nevrlého.