5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

I zde rozhodovaly penalty

0

Domácí celek ze Cvikova je v laufu, protože v prvních zápasech dokázal vytěžit krásných osm bodů, což je na tým, který se loni pohyboval na posledních příčkách, určitě o poznání lepší. Mimoň se tak musela spokojit jen s bodem...

2:1 pro Cvikov

Mimoň jela do Cvikova primárně zápas odehrát, protože sestava nebyla zrovna optimální. I tak se ovšem celek hostů docela držel a to více, než obstojně. Cvikov se dostal v 17. minutě do vedení, zásluhou Vacka Pavla, ale to netrvalo dlouho, protože poté se ve 21. minutě parádně opřel do míče Steinhübl Martin a srovnával stav utkání. Jenže Mimoň skóre neudržela a do šatny musela odejít s nevýhodou ztráty jedné branky, alespoň na remízu. Celky tak opustily hřiště za stavu 2:1, když se ještě ve 32. minutě prosadil Lukáš Vančura.

Opačná druhá půle

Nikdo to moc nechápal, ale hostůlm se povedlo otočit skóre. V 58. minutě to byl Tomáš Sukovatý, který dokázal vyrovnat svým zakončením do branky Cvikova. Po něm navíc přišlo vedení, o které se postaral Jiří Votava v 77. minutě, když se z trestňáku krásně trefil do brány. Na to, že byl poměrně v úhlu, to trefil hodně slušně. Samozřejmě, že domácí nechtěli prohrát, takže začal enormní tlak na branku hostů, ze které pramenila vyrovnávací branka na 3:3. Tu měl v 86. minutě na svědomí Jirka Moravec. Nakonec se štěstí domácích drželo i na penaltách, které ovládli 4:2 a berou tak celkovou výhru 4:3

TJ Jiskra Mimoň B
Aleš Opelt (trenér Mimoně): Myslím si, že je to pro nás zlatý bod, zaplať pánbůh za něj. Máme tu takovou nemoc, že se nemůžeme dát pořádně dohromady, co se sestavy týče. I brankáře nám chyběl. Cvikov má též omlazený tým jako my, ale musím uznat, že hrají skutečně nebezpečně. Dneska jsme získali bod s kvalitním soupeřem, takže jsme za něj jedině rádi. Vyzdvihnout někoho snad ani nemůžu, možná Votavu, za tu krásnou branku. Na to kolik mu je, hraje pořád výborně. Jinak zabojoval celý tým.

FK Cvikov B
M. Vancl [-] (46. Š. Malý [-] ) - P. Rokoš [-] , M. Adlt [-] - J. Adlt [-] , P. Vacek [-] , P. Brenn [-] - J. Moravec [-] , V. Tima [-] - J. Štefan [-] (46. V. Petrus [-] ) , L. Vančura [-] , J. Lamata [-]

A. Opelt [-] - O. Krejčík [-] , P. Vokřínek [-] , M. Šteffl [-] , J. Votava [-] , V. Konopiský [-] , R. Polák [-] , M. Steinhubl [-] , J. Vápeník [-] , J. Cibulka [-] , T. Sukovatý [-]

ŽK: 19. P. Vokřínek .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: German st. Robert - ZVÁRA Patrik (N), ŽÁK Miroslav (N).