1.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

Strážov si připsal přesvědčivé vítězství

7. O. Uruba , 28. J. Flodr , 55. T. Volf , 82. O. Schwarz
0

V úvodním kole zavítali fotbalisté Chotěšova na půdu Strážova.

Domácí se rychle ujali vedení

Chotěšov se jako nováček v soutěži určitě chtěl uvést v dobrém světle, čekal ho ale nepříjemný soupeř. Hostům navíc vůbec nevyšel úvod zápasu, kupili jednu chybu za druhou a po jedné dokonce inkasovali. V 7. minutě využil zaváhání hostujícího celku Ondřej Uruba a poslal svůj tým do vedení. Od tohoto momentu byli strážovští na koni, svého soupeře začali přehrávat a vytvářeli si zajímavé příležitosti. Hráči Chotěšova se poměrně slušně bránili, sráželi je ale individuální chyby. Ve 28. minutě se hosté dopustili další velké hrubice, kterou dokázal přetavit v branku Jiří Flodr a upravil tak skóre na 2:0. Do konce prvního poločasu se už nic zajímavého neudálo, domácí si v poklidu hlídali dvoubrankové vedení.

Strážov žádné drama nepřipustil

Do druhého poločasu vstoupili hostující hráči jako vyměnění, byla na nich vidět velká touha se zápasem něco udělat. Zatlačili svého soupeře a vypracovali si několik slibných příležitostí, žádnou z nich ale k jejich smůle nedokázali využít. To domácí udeřili v 55. minutě, kdy využil chyby hostujícího brankáře Tomáš Volf a zvýšil tak na rozdíl tří branek. To byla pro Chotěšov velká čára přes rozpočet, jeho hráči se z této rány nedokázali vzpamatovat. V 65. minutě navíc dostal hostující Adam Štökl za zbytečné protesty druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Strážovští si po zbytek zápasu v poklidu hlídali vedení, které ještě navýšil v 82. minutě Ondřej Schwarz a utvrdil tak výhru svého týmu v poměru 4:1

TJ Chotěšov
Radek Kubíček: První poločas byl z naší strany katastrofální, soupeři jsme svými chybami darovali dvě branky. Ve druhém poločase jsme měli několik šancí, ty jsme ale nevyužily a soupeř nás po další chybě potrestal.