6.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2016-2017

--

Cenné body pro Tlumačov

44. L. Leitl , 56. M. Wolf - 17. M. Šafanda
0

Šesté kolo svedlo do přímého souboje nováčka soutěže z Tlumačova a zkušené Horažďovice.

Ve srovnání s minulým vítězným zápasem v domácím prostředí tým FK Horažďovice nastoupil v Tlumačově v silně zredukované sestavě pouze s jedním náhradním hráčem. Bez ohledu na tuto skutečnost v první části utkání měli převahu horažďovičtí hráči, kterou mohl již v 8. minutě brankou zúročit T. Jůda. Téměř „hokejovým blafákem“ si nejdříve posadil na zem obránce i brankáře, ale bohužel míčem trefil pouze břevno tlumačovské branky. V 17. minutě následovala akce po ose Hnídek-Jůda-Šafanda. Posledně jmenovaný Marek Šafanda se nemýlil  - 1:0 pro FK Horažďovice. Bohužel stále přibývaly chyby v obraně horažďovického týmu (špatné obsazování tlumačovských útočníků), které vyvrcholily ve 28. minutě nejdříve neproměněnou penaltou Tlumačova a následně pak brankou L. Leitla ve  44. minutě tzv. „do šatny“ – 1:1.

Ve druhém poločase tým  FK Horažďovice opět neproměnil několik gólových šancí, navíc chyby v horažďovické obraně pokračovaly, z nichž jednu  v 56. minutě domácí fotbalista M. Wolf zužitkoval ve vítěznou branku domácích 2:1. Závěrečný nápor Horažďovic Tlumačov s úporným úsilím ubránil.

FK Horažďovice
Boř Miloš: Nesvědčil nám moc ten terén. Domácí do toho dali ještě k tomu víc srdíčka , takže výhra asi zasloužená.