Vávrovické Béčko potrápilo favorita

0

8. kolo III. třídy skupiny B , přineslo zajímavé klání dvou mužstev z opačných pólů tabulky. Bookmakery podceňované rezervní Vávrovice chvílemi v zápase sahaly po třech bodech, vítězství nakonec urvali štáblovičtí. Do pozice „muže zápasu“ se v první nastavené minutě utkání korunoval Konvička, který svým gólem rozhodl o tom, že plný bodový zisk zůstane ve Štáblovicích.

Roli favorita plnilo družstvo pod vedením nadějného trenéra Šemory, již od úvodních minut zápasu. Postupným tlakem, si domácí vytvářeli nejednu příležitost ke zdolání branky nestárnoucího Banetky. Ve druhé minutě se poprvé v zápase o slovo přihlásil Konvička, který po přetaženém rohu na zadní tyč, hlavičkou poslal navštívenku hostujícímu brankáři pouze do náruče. Běžela 7. minuta utkání kdy se prvně měnilo skóre. Po zranění s chutí hrající Sedláček obešel od půle pár statických hráčů Vávrovic. V pravý okamžik načasoval svou skákavou střelu přezdívanou „padající list“ a poprvé v utkání rozvlnil síť. Hosté na úvodní gól reagovali vysunutím neunavitelného kapitána Šenka do pozice podhrotového útočníka, kde za pomocí Banetkových dlouhých nákopů, a za přispění vytáhlých forwardů, řádně zatápěli domácí obraně. V těchto chvílích měli více ze hry vávrovičtí. Probíhající 19. minuta přinesla zasloužený kontaktní gól Vávrovic. Nedorozumění domácích beků, kdo v pokutovém území přebere koho, využil aktivní Vegel a po nadýchaném centu nedal hlavou Kácalovi sebemenší šanci – 1:1. O chvíli později mohlo být pro domácí zle. K zahrávání přímého kopu z cca 18ti metrů se postavil Bartusek. Technickou střelou zpoza postavené zdi, rozezvučel pravou tyč domácí branky. Na odražený míč nestačil z vávrovických nikdo zareagovat. Vítr z plachet vzal hostujícím hráčům Konvička, který se v 29. minutě zaskvěl v individuální šanci. Z pozice předstopera srdnatě vybojoval nakopnutý míč, se kterým se vydal vstříc poznávání hostující poloviny. Krásnou kombinací lahodící oku diváka míč putoval po trase Konvička – Laovský – Konvička. Posledně jmenovaný zatáhl míč po levé straně, až do pokutového území, kde křížnou přihrávkou vybídl ke skórování dobře naběhnuvšího Radima Víchu. Ten bez okolků spoluhráčovu nabídku přijal, čímž nejenom Banetku, ale také rozhozenou obranu Vávrovic poslal tzv. „na párek“. Poslední čtvrthodinka první půle přinesla tak akorát pár zakopnutých balónu, které nejvíce ohrožovaly přísedící rybáře u místního rybníka. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí celek.

Druhá půle započala pod taktovkou svěřenců trenéra Krčmaříka. Především střídající útočníci měli za úkol udržet vidinu zisku přinejmenším bodu z horké půdy Štáblovic. Kdoví jestli pověstnou poločasovou taktiku „Fergusonův fén“ praktikoval Krčmařík právě ve své šatně, ale co bylo znát, byla herní změna Vávrovic. Na hřišti se prezentovalo úplně jiné družstvo, jaké jsme mohli vidět v první půlce. Větší bojovnost, dostupování hráčů a touha vstřelit vyrovnávací gól se hostujícím hráčům nedala upřít. S přibývajícím tlakem se štáblovičtí nebyli schopni zmoci navíc, než na pár ojedinělých výpadů, které však gólem neskončili. Branku se nepodařilo vstřelit ani dnes agilnímu Konvičkovi, kterému milimetrový dloubáček za obranu naservíroval Baláž. Osamocený Konvička v tváří tvář Banetkovi selhal. Místo volby pumelice se zavřenýma očima, volil přihrávku pod sebe, která se mu nemotorně zamotala pod nohama. Ani samotný aktér dodnes nechápe co měl vlastně v úmyslu. Za stavu 3:1 mohlo být ve Štáblovicích hotovo. Věci se ale začali dít na opačné straně hřiště. V 56. minutě musel hasit valící se útok vávrovického celku, za pomocí faulu, domácí kapitán Dobrotka. Předchozí offsidovou situaci rozhodčí, dle vávrovického kapitána Šenka, výhodou vyřešil správně, faul na útočníka mající možnost postupovat sám na brankáře, však nikoli. Šenk se důrazným způsobem dožadoval vyloučení. Dobrotkův faul byl posouzen pouze žlutou kartou. V 68. minutě přihlížející diváky ženoucí domácí ekipu k vítězství zmrazil střídající Tomáš Šenk. Po třech minutách působení na hřišti si po autovém vhazování na hranici šestnácky zkušeně tělem pokryl míč. S přispěním nedůrazného odkopu Konvičky ukázkově trefuje mičudu z halfvoleje. Dalekonosná dělovka se zastavila až v rozvlněné Kácalově síti. Kácalovi už nezbylo, než se se smutný výrazem v očích, po míči jen ohlédnout. Pro štáblovické bylo ale ještě hůř. Do jejich obrany mířil jeden útok za druhým. Vášnivou diskuzi mezi hlavním arbitrem a hostujícím kapitánem rozdmýchal Dobrotkův zákrok rukou, po vhazování Vávrovic. Po zděšení Šenka a jeho spoluhráčů píšťalka sudího zůstala němá. Blížící se vyhrocený závěr zápasu přinášel více diskutabilních verdiktů pána v černém. Smolný zápas dovršil kapitán domácích, kdy se po jeho souboji s hostujícím útočníkem kopal pokutový kop. Pro někoho jasná penalta, pro druhé ukázkově provedený kotoul plavmo do domácí šestnácky. K zahrávání pokutového kopu se proti Kácalovi staví dnes již skórující Vegel. Brankář domácích sice správně tipuje stranu, na razantní střelu je však krátký. Štastných chvilek Kácala v bráně není ale nikdy dost a míč za pomocí teče horní tyče brankové konstrukce míří do zámezí. Kácal si tak do svého deníčku připisuje v sezóně další úspěšně „vychytanou“ penaltu. Tento moment jakoby nakopl domácí hráče k touze přivést zápas do vítězného konce. Po rozkouskované hře měli územní dominanci spíše domácí. Pokusy Šemory, Laovského či Sedláčka, vždy zázračně zlikvidoval skvěle lapající Banetka. Ten své mužstvo držel i v momentu Konvičkovy těsné hlavičky nad, po Jedličkově rohovém kopu. Pravá chvíle Konvičky měla ještě ale přijít. S načasováním mistra, v nastavené první minutě utkání, vysílá po vybojovaném balónu kolmici na levou stranu rozběhnutému Laovskému. Laovský prokazuje svou rychlost a umění souboje jeden na jednoho a neohroženě vbíhá do pokutového území, kde obchází dalšího protihráče. Za křiku přibíhajícího Konvičky „DEJ“ servíruje balón pod sebe. Ukázkovou technickou střelou zpoza dvou obránců, slabší levou nohou, posílá míč za záda bezmocného Banetky – 3:2. Propuknuté emoce běží s celým týmem oslavit k rohovému praporku, kde gestem mávajícího praporu symbolicky ukončuje vyhranou bitvu. Závěr z říše snů. Domácí ještě přečkali závěrečný půlminutový tlak se zahrávaným rohovým kopem hostí, do kterého se zapojil i jejich brankář. S následným výkopem gólmana se naplnil i nastavený čas zápasu, kdy za zvuku pípajících hodinek hlavního rozhodčího, rozhodčí Kopperberg ukončuje zápas ve prospěch Štáblovic.

Autor textu: Dušan Mrákota

Počet diváků: 40. Rozhodčí: KOPPERBERG Michal - KUBÍN Ondřej (N), BLAŠČÍK Jaromír (N).