2.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Hosté z Bělohradu si ze Žlunic odvezli tři body za vítězství 1:3.

51. D. Horák - 18. M. Černý (p.) , 29. R. Šorm (p.) , 59. P. Novák
0

V sobotním horkém podvečeru se po krátké dovolenkové pauze naplno rozeběhla nová okresní sezóna. K zápasu uvedl vedoucí hostí Petr Miloš toto: ,,Naše mužstvo do ní opět vstoupilo jako jeden z favoritů. Na toto pasování jsme za poslední řádku let již zvyklí a dobře víme, jaké úsilí nás čeká, abychom očekávanou předpověď naplnili. První překážkou druhého týmu loňské sezóny byl celek Žlunic, který se se na jaře umístil v konečné okresní tabulce třetí a pro mnohé se stal překvapením minulého ročníku OP.´´

Hosté dali základ ke svému vítězství v prvním poločase, který vyhráli 0:2.

Domácí hráči nastoupili k zápasu ve fialových dresech, hosté použili sadu černobílých a začali aktivněji v tomto zápase. Hned ve 3.min. vysunul R. Šorm Nováka, jehož střela z hranice velkého vápna šla nad domácí branku. V 5.min. vybojoval za půlící čarou míč T. Nezbeda, rozeběhl se po pravém křídle, nacentroval před Hamerkovu bránu, kde Novákovi míč utekl a bylo po šanci. Domácí zahrozili před Turkem až počátkem 7.min., ale centr Fialy odvrátil Suchánek. Ten byl i u další šance hostů o minutu později. Po jeho centru z levé strany hlavičkoval T. Nezbeda, ale branka z toho nebyla V 11.min. rozehrál Suchánek přímý volný kop na zadní tyč, kde to opět T. Nezbeda zkouší levou nohou, ale domácí bránu míjí. Na druhé straně se povedlo Fialovi uprchnout po pravém křídle, na úrovni velkého čtverce vystřelil, ale Turek proti nepřesné střele nemusel zasahovat. A tak zatím největší nebezpečí přišlo pro hosty ve 13. minutě. Velice nebezpečný centr Kroupy skončil těsně nad břevnem. Domácí se rozkoukali a začali být nebezpeční i oni. V závěru první čtvrthodinky mířil Bílek vedle brány hostů, po rohovém kopu Myšky. Hostům se ale z protiútoku povedla akce, při které R. Šorm poslal dopředu Suchánka, který se svým nezaměnitelným způsobem dostal do pokutového území, kde byl faulován. K zahrání pokutového kopu se postavila největší penaltová jistota hostujícího týmu posledních let M. Černý, který s přehledem otevřel gólový účet dnešního střetnutí – 0:1. Domácí se snažili ihned odpovědět, ale po kombinaci Šádka s Myškou mířil Fiala znovu nepřesně a branku nevstřelil. Na opačném konci se ve 23.min. snažil Novák navýšit vedení po spolupráci Suchánka s T. Nezbedou, ale také neúspěšně. Další příležitost zhatil dvojici T. Nezbeda – Suchánek domácí Jiřička, následný Suchánkův rohový kop odvrátil Pižl. Další roh proti domácím byl již brankový. Běžela 27. minuta, Suchánkův rohový kop odvrací Kroupa jen k R. Šormovi, ten se opřel do míče, který směřující do domácí brány vyrazil rukou Fiala. Ten tedy musel předčasně pod sprchy za červenou kartu a k penaltovému puntíku se tentokrát postavil R. Šorm. Hamerka jeho úmysl vystihl, ale míč vyrazil tak nešťastně, že si ho R. Šorm doběhl a dorazil do sítě – 0:2. Ve 35.min. se ve velkém vápně prosazoval T. Nezbeda, byl domácím bekem přistrčen, ale třetí penalta v řadě se nepískala. Chvíli poté musel před Turkem předvést výborný obranný zákrok L. Feix a zabránit tak Bílkovi v zakončení. Ve 38. min. přišla chyba hostující obrany, po které se do obrovské šance dostal Smutný, jenž s ní, ke smutku domácího publika, naložil špatně a z prostoru penaltové značky bránu Turka přestřelil. Po rohovém kopu Myšky mířil Kroupa hlavou zase nad. Ve 42.min. vystihl T. Nezbeda rozehrávku domácích na vlastním vápně, odcentroval ale nepřesně a Suchánek, který nabíhal před poloprázdnou domácí bránu na míč nedosáhl. V posledních chvílích prvního poločasu musel ještě před vlastní bránou řešit nebezpečí M. Šorm zahráním na rohový kop, ze kterého žluničtí nic nevytěžili.

Druhý poločas byl ukončen za vítězného stavu pro hosty v poměru 1:3.

Od počátku druhé půle bylo zřejmé, že si domácí hráči vůbec nepřipouštějí, že hrají v oslabeném počtu. Snažili se o vstřelení kontaktní branky, která by je při možném psychickém rozpoložení hostů přiblížila k úspěšnému konečnému výsledku. Ve 48.min. se po rohu Myšky dostal k hlavičce o přestávce střídající Horák, ale mířil nad Turkovu branku. Tento hráč si spravil chuť v 51. min., když po rozehraném přímém kopu umístil míč do protipohybu gólmana Turka – 1:2. Hosté se ale po útlumu z počátku druhé půle zvedli a v 59.min. se jim zásluhou Nováka povedlo znovu skórovat. Ten zužitkoval Suchánkův rohový kop a nekompromisní hlavičkou vrátil svým barvám dvougólové vedení – 1:3. Domácí se ale nevzdali a neustále hrozili v útočné fázi. Větší překážkou v proměňování příležitostí jim ale byla vlastní nemohoucnost než obranná hra hostů. V 60.min. musel Turek vyboxovat přímý volný kop Jiřičky, chvíli poté nastal před jeho bránou závar, ze kterého trefil Myška pouze pravou tyč. Hosté si pořádnou šanci vypracovali až v 65.min., kdy T. Nezbeda dostal přihrávku na pravou stranu, po úniku vystřelil, Hamerka míč jen vyrazil, ale dobíhající R. Šorm se k dorážce, zásluhou jednoho z domácích stoperů, nedostal. V 71.min. odvrací Bičiště spolu s M. Černým nebezpečný roh domácích. Při standartních situacích domácí těžili v hlavičkových soubojích z výškové převahy, ale ani to jim při přesnějším zakončování nepomáhalo. V 75.min. se, po ztrátě míče hostů ve středu hřiště, dostal do úniku Kroupa, odcentroval na zadní tyč, kde vyloženou šanci neproměnil Bílek. V poslední desetiminutovce se ještě musel předvést Turek, když vyrazil prudkou střelu Pižla a další centr nedokázal Kroupa umístit do sítě. Petr Miloš ke konci zápasu uvedl toto:  ,,Poslední šancí k pohybu skóre byla ve 2.min. nastavení střela z hranice pokutového území v podání dnes velmi viditelného Bílka, která ale jen orazítkovala Turkovo břevno a potvrdila tak velkou smůlu a nepřesnost domácích hráčů v koncovce v dnešním zápase, ve kterém nebyli horším týmem a přesto nebodovali.´´

TJ Třešňový květ Žlunice
Šádek Ondřej (hráč Žlunic): Za pěkného počasí se ve Žlunicích střetli třetí a druhý tým uplynulé sezony. Hosté šli brzo do vedení, když v 18. minutě proměnili pokutový kop. Ve 29. minutě zahrál Fiala ve vápně rukou a byl vyloučen z následné penalty už to bylo 0:2. Ještě před koncem prvního poločasu mohl snížit Smutný, když šel sám na brankáře, ale přestřelil bránu. Do druhého poločasu vstoupili domácí velmi aktivně a i když hráli jen v desíti a chvílemi dokonce i devíti, tak Bělohrad vcelku přehrávali, za což přišla v 51. minutě odměna v podobě Horáčkova gólu na 1:2. Bohužel v 55. minutě Žlunice inkasují po rohovém kopu. Kolem 60. minuty se řítí Bílek sám na bránu, ale trefuje se pouze vedle brány. O chvíli později ten samý hráč opět míjí ve vyložené šanci bránu. Potom Myška po závaru před bránou nedokáže míč protlačit do brány. Bělohrad, ač v početní převaze, tak hraje jen na rychlé protiútoky. V závěru utkání  Bílek nastřeluje břevno, a tak zápas končí 1:3. Dneska zápas blbec, dva  góly po penaltách v 29. minutě vyloučení Fialy a spousta neproměněných gólových šancí. První poločas byl hodně nervozní se spoustou nepřesností. I po vyloučení kluci nic nevzdali a chtěli zápas vyhrát, ale bohužel doplatili jsme na neproměňování šancí.

SK Lázně Bělohrad B
Miloš Petr (vedoucí L. Bělohrad B): Hosté se dnes představili při zápase na hřišti poprvé od června. Žádný přátelský zápas se nepovedlo zrealizovat a tak se šlo do dnešního zápasu „na ostro“. Tomu odpovídala i předvedená hra vyznačující se nepřesností přihrávek a bohužel u některých jedinců i špatným zpracováním míče. Je nutno podotknout, že své udělal i velmi tvrdý terén. Domácí se sice snažili, ale jejich tragicky nepřesná muška a nedovolené zákroky v pokutovém území jim zapříčinily dnešní prohru. Tři body jsou tak naše a skalp jednoho z nejúspěšnějších mužstev loňské sezóny, dokonce z jeho hřiště, se určitě počítá.

Z. Hamerka [-] - O. Sys [-] , D. Bílek [-] , T. Pižl [-] , J. Kroupa [-] , P. Jiřička [-] , O. Šádek [-] , M. Fiala [-] , J. Smutný [-] (46. P. Jančák [-] ) , M. Pilař [-] (46. D. Horák [-] ) , Z. Myška [-]

A. Turek [-] - P. Novák [-] , M. Šorm [-] (88. P. Zahradník [-] ) , R. Suchánek [-] , R. Šorm [-] , T. Nezbeda [-] , D. Holomba [-] (46. L. Zejfart [-] ) , M. Černý [-] , D. Berger [-] , L. Feix [-] (76. V. Nezbeda [-] ) , J. Bičiště [-]

ŽK: 31. O. Šádek - 41. M. Černý , 75. R. Šorm . ČK: 29. M. Fiala .
Hráči zápasu: D. Bílek , D. Horák - R. Suchánek , P. Novák .
Místo: Žlunice. Počet diváků: 49. Rozhodčí: Materna Zbyněk - NOVOTNÝ Petr, NOVOTNÝ Lukáš (N).