5.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2016-2017

--

Opava otočila v závěru

21. V. Henčl , 74. V. Henčl , 81. L. Mařádek , 90. J. Frank - 38. P. Boček , 51. M. Koval
0

Vřesina ještě čtvrthodiny před koncem zápasu vedla o jednu branku, ale domácí Opava třemi góly v závěru zápas otočila.

Do Opavy zavítal lídr soutěže z Vřesiny a přibližně do šedesáté minuty byl mírně lepším týmem. Už v 1. minutě přehodil Martin Boháč opavského brankáře Bohumíra Lorenze i s brankou. Ve 13. minutě nahrál Petr Boček Miroslavu Kovalovi, který přestřelil opavskou svatyni. Do vedení šla paradoxně Opava, která v 21. minutě natřikrát protlačila míč do sítě Vojtěchem Henčlem, když Vřesina nebyl schopna odvrátit míč do bezpečí – 1:0. Vřesina srovnala krok sedm minut před přestávkou, když Vojtěch Kocián našel Petra Bočka, který potvrdil pověst kanonýra – 1:1.

Vstup do druhé části měla lepší Vřesina, když jí v 51. minutě poslal do vedení Miroslav Koval, který vrátil do brány střelu Martina Boháče, která skončila na tyči – 1:2. Zhruba od šedesáté minuty přestala Vřesina hrát a domácí toho bezezbytku využili. V 74. minutě v pádu srovnal skóre Vojtěch Henčl – 2:2. V 81. minutě zahrával ze čtyřiceti metrů standardku Petr Kavan. Jeho nadýchaný centr skončil na hlavě Lukáše Mařádka, který ho poslal k tyči – 3:2. V samém závěru, kdy už Vřesina hrála vabank, uzavřel účet zápasu po rychlém brejku Jan Frank – 4:2.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Zápas byl jak na houpačce. Hrál se fotbal nahoru dolů. V prvním dějství jsme to jakž takž odehráli na 1:1.Druhá půle byla z naši strany lepší ke konci, kdy jsme obrátili skóre třemi góly.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): Do 60. minuty jsme byli lepším týmem, ale za stavu 1:2 jsme přestali hrát. Góly, které nám soupeř vstřelil padly po standardních situacích. Bylo tam přibližně 10 až 15 našich fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru, za což by jim chtěl poděkovat.

B. Lorenz [-] - L. Šustak [-] , R. Škrobánek [-] (66. M. Mathias [-] ) , P. Kavan [-] , L. Mařádek [-] , J. Frank [-] , J. Kretek [-] , V. Henčl [-] , D. Kowalski [-] (49. V. Nevřala [-] ) , T. Matějek [-] , J. Herrmann [-] (83. J. Hoblík [-] )