11.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Nováček ze Smrku první zápas vysoko vyhrál

5. R. Helísek , 18. R. Helísek , 45. F. Wortner , 55. Š. Hort , 60. T. Man , 68. D. Franc , 69. T. Man
0

Nečekaně vysokou výhrou skončil zápas ve Smrku, kdy domácí tým vyzrál na oslabený tým Rouchovan.

Domácí si vybojovali luxusní náskok

Nováček soutěže Smrk přivítal na svém hřišti Rouchovany, které se pohybovaly loňskou sezónu ve středu hřiště. Páteční soupiska před začátkem 1. kola III. třídy skupiny A vykazovala na straně hostů “připravených“ patnáct kusů, ale v neděli bylo vše jinak. Sestava prořídla a ejhle najednou jen deset lidí. Na poslední chvíli se podařilo přesvědčit Miroslava Kocmánka, aby bylo na hostující soupisce aspoň jedenáct jmen. Smrk předvedl, že je na sezónu dobře připraven. Kombinační hru střídalo dlouhé přenášení míče s gólovými zakončeními. A hned v 5. minutě rozjásal domácí fanoušky Roman Holísek -1:0. Stejný hráč pak přidal v 18. minutě i druhou branku -2:0. Ve 45. minutě se potom trefil František Wortner, který v minulé sezóně pálil góly za Lipník -3:0. To co předvedli hosté se dá jen těžko popsat. Bylo tam toho dost: ustrašenost, beznaděj, odevzdanost,… no bídnost nadruhou. Sem tam někdo hrdinsky zabojoval, ale to vůbec nezměnilo celkový pohled na tak flustrovaný tým. A tak se nebylo čemu divit, že poločasový výsledek byl 3:0.

Kanonáda pokračovala i po změně stran

Do druhé půle už ani Kocmánek nezasáhl, protože se v souboji jeden na nikoho zranil a zápas nedohrál. A tak branky do hostující sítě pomalu přibývali. V 55. minutě dal na 4:0 Šimon Hort. Potom se ještě dvakrát trefil Tomáš Man a jednou David Franc. Konečné resumé 7:0.

TJ FC Smrk
Horký Karel, trenér: Od začátku utkání až do konce jsme byli jasně lepším týmem proti oslabenému soupeři

1.SK Rouchovany
Jelínek Petr, hráč: Již několik posledních let to jde s rouchovanským fotbalem od desíti k pěti. Netrénuje se, lidi nechodí nebo nejsou a tak to vypadá, že pokud nenastane nějaký zlom, tak v následující sezóně můžeme leda tak čutat 4. třídu nebo na to hodit bobek. V čem je problém? Vedení klubu je aktivní, na výplaty hráčů peníze jsou (pivko a buřt), areál je exkluzivní. Tak kde je chyba? Asi bych to přisoudil době, že je takový nezájem se kolektivně zapojit a být v symbióze s týmem a fanoušky. Na FB to jde přece jen snadněji - přes tlačítko a když se to pak nehodí tak ignore list. Jak říkal Křoupek: „V Rouchovanech je to samej klobás, ale na fotbal nejde nikdo.“

TJ FC Smrk
M. Cejpek [-] - D. Franc [-] , T. Polovčík [-] , V. Jaskula [-] (65. F. Foltýn [-] ) , F. Nováček [-] (69. O. Maláč [-] ) - Š. Hort [-] , M. Pitor [-] , F. Wortner [-] , L. Slavík [-] - T. Man [-] , R. Helísek [-] (82. J. Martinovský [-] ) -

T. Havelka [-] - P. Jelínek [-] , J. Maša [-] , J. Tesař [-] - M. Fiala [-] , M. Popelka [-] , D. Křístek [-] , P. Pachr [-] - J. Slabý [-] , P. Křivánek [-] - M. Kocmánek [-]

Počet diváků: 30. Rozhodčí: ČEJKA Jaromír - MUSIL Antonín (N), KŘEČEK František (N).