8.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

V Koněšíně všechny body zůstaly doma

0

Souboj dvou sousedů v tabulce skončil jasným výsledkem 5:1 pro Koněšín.

Oba týmy daly na začátku poločasu po jedné brance.

Začátek zápasu zachytili domácí a první čtvrthodinku díky napadání a aktivnímu pojetí vzali otěže do svých rukou. Na první gól se tak nečekalo příliš dlouho. V 10.minutě podklouzl ve vzájemném souboji u střídaček hostující stoper, zaváhání dokázal využít Loukota, zatáhl míč a necentroval do malého na Malého a ten pravačkou takovým kostrbatým způsobem překonal zaskakujícího brankáře hostů Trojana poprvé – 1:0. Pak se domácí kanonýr dostal do samostatného úniku ze středového půlkruhu, ale byl mu odmáván těsný ofsajd. Místo dvougólového náskoku (za předpokladu pravděpodobného proměnění sóla) bylo ale záhy srovnáno. U míče za nepozornou obranu domácích byl dříve než vyběhnuvší Hůlka hostující Zedníček, který domácího brankáře lehce přehodil a i přes marnou snahu dobíhajícího stopera míč čáru překročil (a i kdyby ne, tak dorážka to jistila) – 1:1. Pak se do konce poločasu hrál oboustranně celkem kombinační, útočně laděný fotbal, který nechával vše otevřené…

Domácí přidali další čtyři góly

V poločase druhém se Koněšínu po hodině hry podařilo vrátit vedení na svoji stranu, kdy gólovou akci rozjel na středu hřiště Ševčík, dal to doprava na střídajícího Š.Dvořáka, který drze pronikl po straně a dal ostrý centr do ohně. Pak se po několika odrazech dostal míč až k metr před brankou stojícímu Malému, který ještě krkolomnějším způsobem dal svůj druhý gól v zápase – 2:1. Hattrick se Pavlovi podařilo završit a zbylý odpor soupeře definitivně zlomit za dalších deset minut. Po Pospíšilově centru přidal za přispění obránce další svoji vizitku a bylo to už 3:1 a mohl jít v klidu střídat. Na plac se tak na posledních deset minut dostal i střídající Řezáč a jako čerstvý novomanžel si za koněšínské Áčko připsal konečně svůj první gól. V akci dva na nikoho Ševčík (snad po předchozím nezdaru a pouze nastřelené tyči o pět minut dříve) tentokrát zvolil nesobeckou přihrávku právě na Řezáče a ten zakončoval do prázdné – 4:1. To více než svátečního střelce zřejmě povzbudilo natolik, že nezůstalo jenom u jednoho příspěvku, ale už do fyzicky odpadnutého soupeře zasadil ještě jeden úder. Po přihrávce znovu od Ševčíka asi spíš centroval ze strany než střílel, ale každopádně zaskočil gólmana a od tyčky se tento pokus odrazil do branky – 5:1.

TJ Koněšín
Špaček Lukáš, trenér: Během chvíle to vypadalo jako jednoznačný zápas, ale zdání nás uspalo. Celý zápas jsme měli problém v přechodu záloha-útok a mnoho nadějných situací jsme "zazdili" nepřesnou nahrávkou. Kvituji však vzrůstající bojovnost a zcela zasloužené tři body.

TJ Sokol Březník
Flesar Michal, hráč na marodce: Dnes jsme opět měli problémy se sestavou, tomu také odpovídá výsledek. První půli jsme drželi s Koněšínem krok, ale potom jsme museli střídat Krupičky ze středu pole a následně zraněného J.Trojana. Domácí nás začli přehrávat a střílet góly, a tak rozhodli o tom, že všechny body zůstanou v Koněšíně.