13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Libodřice konečně získaly tři body

2. L. Pohanka , 3. P. Sova , 65. J. Bečvařík (vl.) , 89. P. Sova (p.) - 55. J. Bečvařík , 74. P. Krákora
0

Těžkého soupeře měly doma Jevany, ale dvě rychlé branky znamenaly poločasové vedení. Po přestávce sice hosté snížili, ale vlastní gól jejich snahu o vyrovnání otupil.

Libodřice měly raketový start

"Přijeli jsme v podstatě bez útoku", pronesl při příchodu na hřiště lodivod hostujícího týmu Jan Lahoda. Kdo přišel o tři minuty později, viděl remízový zápas. Hned z rozehrávky potáhl míč do vápna hostí Lukáš Pohanka a křížnou střelou bodlem zahájil gólový účet - 1:0. Po minutě našel Škopek z pravé strany před bránou Tolstikova Pavla Sovu, který zvýšil na 2:0. V další šanci se po kombinaci ocitl Škopek, ale přestřelil odkrytou jevanskou bránu. Hosté přestáli úvodní nápor domácích s dvoubrankovým mankem a po patnácti minutách začali přebírat iniciativu.

Jevanští po zbytek poločasu měli více míč na svých kopačkách, ale libodřická obrana pracovala výborně. Pokus Krákory skončil na břevně a víc domácí hostům nepovolili.

Jevany mocně dotahovaly, ale nedotáhly

"Chceme co nejdéle udržet vzadu nulu", představil plány druhého poločasu domácí trenér Lukáš Lanc. Ale už po deseti minutách to nebyla pravda. Jaroslav Bečvařík dostal hodně prostoru a snížil na 2:1. Po dalších deseti minutách byl v hlavní roli opět Bečvařík, ale tentokrát nešťastně na druhé straně. Hrstka postupoval s míčem podél brankové lajny, poslal prudký centr před bránu a od Bečvaříka se míč odrazil do brány - 3:1.

Ani vlastní gól nesrazil hosty do kolen a neustále tlačili domácí před jejich bránu. Odměnou bylo snížení na 3:2 po střele Pavla Krákory. Do konce zápasu zbývala čtvrthodina a domácí se urputně bránili. Přesto se dostal do šance Hrstka a jeho střelu do šibenice zvládl Tolstikov. Bohužel pro hosty byla převaha málo a bez zakončení a minutu před koncem inkasovali z penalty. Po faulu na Pavla Sovu sám postižený pokutový kop proměnil - 4:2.

Jevany končí podzimní část na druhém místě, ale ztratily další body na vedoucí Bečváry. Libodřice přezimují šesté.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Byl to jeden z našich nejlepších zápasů podzimu a získali jsme důležité body. Utkání hodně ovlivnilo naše rychlé vedení. Hosté byli potom asi více na míči, ale nám tentokrát pracovala skvěle obrana, zvláště Šudy byl výborný a jejich útočníka vymazal.

FC Jevany
Jan Lahoda, trenér: Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi špatně. Už ve třetí minutě jsme prohrávali 2:0. Domácí tým nás prvních patnáct minut válcoval, ale to bylo z jejich strany vše. Zbytek poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách my, ale naše útočná snaha byla nulová. Druhý poločas jsme opět zahájili aktivně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Když v 74. minutě Krákora snížil na 3.2, Libodřice se začaly bát o výsledek. Bohužel, co je platná převaha, když útok je jalový! Hráčům děkuji za bojovný výkon. Ještě se ale musím vyjádřit k libodřickým fanouškům. Jsou neskutečně sprostí a nepřátelští. Nejsme sami, co mají s nimi tyto zkušenosti.

M. Kolář [-] - F. Šafránek [-] , R. Medlen [-] , M. Šudy [-] , A. Baško [-] - L. Pohanka [-] , J. Kovařík [-] , M. Hovorka [-] (88. P. Novotný [-] ) , P. Sova [-] - M. Hrstka [-] , P. Škopek [-] (63. J. Košík [-] ) -

FC Jevany
O. Tolstikov [-] - J. Chaloupka [-] , R. Krejčík [-] , F. Jásek [-] , Z. Čechák [-] - T. Novák [-] (90. M. Moravec [-] ) , P. Krákora [-] , M. Šístek [-] , J. Bečvařík [-] - R. Krejčík [-] (70. P. Tichý [-] ) , M. Pacourek [-]

ŽK: 41. P. Sova , 54. F. Šafránek , 63. J. Kovařík , 69. L. Pohanka , 85. J. Košík - 89. F. Jásek .
Hráči zápasu: M. Šudy , A. Baško - J. Bečvařík , R. Krejčík .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Suchý Aleš - NĚMEC Ladislav (N), SOCHŮREK Petr (N).