2.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Libodřice potvrdily body z Peček

20. L. Pohanka , 25. A. Baško (p.) , 65. L. Pohanka , 70. M. Hrstka , 72. J. Košík , 82. M. Hrstka - 79. M. Černík
0

Po úspěšném startu obou týmů chtěly oba bodovat i tentokrát. Povedlo se to domácím, kteří tak potvrdili import bodů v minulém kole i na domácím hřišti. Dvakrát se do sítě Konárovic trefili Marek Hrstka a Lukáš Pohanka.

Fotbalovější Konárky gól nedaly

Podle slov hrajícího trenéra Petra Jandáka chtěli hosté bodovat: "No, rádi bychom bodovali a navázali tak na zisk z minulého kola...". A začátek utkání tomu napovídal. Hra se usadila na polovině domácích a hosté byli častěji u míče. Pumelici R. Pokorného po špatném odkopu domácí obrany ale Kolář stačil vyrazit. Další střelu, kterou vyslal Havlíček po narážečce od R. Pokorného vytlačil domácí gólman na roh. Po úvodních deseti minutách se pomalu dostávali do hry i s velkým nasazením hrající domácí borci. Před utkáním říkal trenér Lukáš Lanc: "Potřebujeme doma získat tři body, jinak bychom devalvovali zisk ze hřiště soupeře v minulém kole".

A hráči tato slova začali naplňovat. Střela Pohanky po brejku byla ještě mimo tyče, Sova pálil z voleje po dlouhém nákopu z vlastní poloviny také vedle. Další slabou střelu Pohanky vykopl na brankové čáře dobíhající Jandák. Ve dvacáté minutě se konečně měnil ukazatel skóre. Po dlouhém autu nedokázali hostující obránci míč odkopnout do bezpečí a Lukáš Pohanka nádherně z otočky vymetl šibenici Svobodovy brány - 1:0. Úspěšnou čtvrthodinu zakončili domácí druhou brankou. Pronikajícího Sovu zastavil faulem v šestnáctce Brunclík a nařízenou penaltu využil Adam Baško - 2:0. Potom otěže zápasu zase převzali hosté, ale Koláře se jim překonat nepodařilo. Černík mířil do jeho náruče, Sojka pálil mimo. V poslední minutě zahrávali hosté rohový kop, hlavička Havlíčka mířila do branky za bezmocného Koláře, ale Baško míč odvrátil.

Bojovnost Libodřic vedla k jasné výhře

Hosté vstoupili do druhé půle také aktivně. Bohužel kontaktní branka nepřicházela. Naopak po dvaceti minutách zvýšil Lukáš Pohanka svojí druhou brankou na 3:0 a hosté odpadli. Další dva góly přidal po brejkových akcích Marek Hrstka a jednu přidal aktivní Josef Košík. Teprve v samém závěru se dočkali Konárovičtí - domácí příliš živelně útočili a toho využil Miloš Černík ke vstřelení čestného úspěchu na 5:1.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Navázali jsme na dobrý výsledek z Peček. Kluci měli chuť, odbojovali to a taky nám to tam padalo. Hrstka si vychutnal jejich obránce. Takovéhle zápasy by chtěl určitě zažívat každý trenér co nejčastěji, protože tam bylo evidentní nasazení a chuť do hry. Ani snad nemám co vytknout. Snad jen zbytečně obdržený gól.

TJ SK Konárovice
Petr Jandák, hrající trenér: Do zápasu jsme šli s cílem hrát stejný fotbal jako minulý týden. Bohužel jsme byli oslabeni o tři hráče základní sestavy. První poločas jsme měli více ze hry, ale bohužel jen po soupeřovo vápno. Zatímco soupeř z dvou dlouhých balónů vytěžil dva góly. Do druhého poločasu jsme šli s tím obrátit výsledek na naší stranu, což se nám vůbec nepovedlo. Soupeř vyrovnal hru a z brejku nám dal třetí gól. Bohužel v našem týmu to chodí tak, že když prohrát, tak s velikým debaklem. Od třetího gólu jsme odchodili zápas a dostávali jsme zbytečné góly. Je to na zamyšlení všech hráčů.

M. Kolář [-] - P. Škopek [-] (46. M. Hovorka [-] ) , P. Heverle [-] , F. Šafránek [-] , L. Pohanka [-] (69. D. Oliva [-] ) , J. Košík [-] , M. Hrstka [-] , P. Sova [-] (75. P. Novotný [-] ) , R. Medlen [-] , M. Šudy [-] , A. Baško [-]

J. Svoboda [-] - R. Černík [-] , M. Brunclík [-] , P. Jandák [-] - L. Sojka [-] , J. Pokorný [-] , M. Havlíček [-] , R. Pokorný [-] (62. P. Stempák [-] ) , M. Patočka [-] - M. Černík [-] , L. Kahoun [-] (67. D. Plachý [-] )

ŽK: 20. L. Pohanka , 36. M. Šudy , 70. M. Hrstka , 72. D. Oliva - 60. R. Černík , 67. L. Kahoun .
Hráči zápasu: A. Baško , P. Sova , M. Hrstka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: NETÁHLÍK Rudolf - NĚMEC Ladislav (N), PLACHÝ Ladislav (N).